°C
YÜKSEL MANDALI’YA SERT ÇIKTI
28.01.2018
1590
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik kolları 5. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giden Haluk Demir AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları’nın yeni başkanı oldu.

AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Cumartesi günü Beylice Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye tek aday olarak giden Haluk Demir AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları'nın yeni Başkanı oldu.

Cumartesi günü Beylice Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Tekirdağ Milletvekiller Ayşe Doğan, Metin Akgün, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Cem Karaca, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. AK Parti Çerkezköy Gençlik Kolları Olağan Kongresi'ne uzun süreden beri pek gözükmeyen Çerkezköy Belediyesi eski Başkanı Ali Ertem ve Ak Parti Çerkezköy İlçe eski Başkanı Reşat Bahar da katıldı.

GÜLER'E PLAKET VERİLDİ

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan kongrede konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Rengin Güler, verdikleri destekten ötürü AK Parti yönetimine teşekkür etti. Sonrasında verdikleri destekten ötürü AK Parti Tekirdağ İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Cem Karaca tarafından görevi bırakan Güler'e plaket takdim edildi.

‘BİZ BU OYUNU BOZACAĞIZ’

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Abdullah Öğe gündemdeki konulara değindi. Öğe: “Şu an şanlı Türk Askerimizin Güneydoğu’da yürüttüğü Afrin Operasyonu Türkiye'mizin ve Dünya'nın gündeminde. Değerli gençler bu operasyondan sizlere de pay düşecek birçok konu var. Şimdi bir oyun kurulmaya çalışılıyor. Ülkemizin 4 bir yanına saran teröristler arkasına süper güçleri alarak ülkemizi tehdit etmeye çalışıyorlar. Ancak biz bu oyunu bozacağız. Reis’imiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bugün Kudüs'te olduğu gibi Afrin'de de İdlib'de de Menbiç'te de Türk askerinin gücünü gösteren bu partinin lideri Recep Tayyip Erdoğan ile gurur duyuyoruz. Şükürler olsun ki Rabbimiz bize böyle bir lider nasip etmiş. Reis’in önderliğinde son terörist yok edilene kadar operasyonlarımız sürecek. Artık Türkiye'yi sen kızdırdın diyen ülkeler var. Rusya, Amerika'ya; Amerika başka ülkelere Türkiye’yi sen kızdırdın diye birleşiyor”

‘ŞÜKRETMEMİZ GEREKİYOR’

Konuşmasında sert ifadeler kullanan Öğe, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Suriyeli kardeşlerimize 30 Milyar dolarlık yardımda bulunduk. Sultan Vahdettin'in kabrini ‘Evet, biz kabul ediyoruz’ diyen Suriyeli kardeşlerimize yardım ediyoruz. Dünya, Türkiye'nin çok güçlü bir ülke olduğunun, Müslümanların lideri olduğunun farkında. Bizler bundan gurur ve onur duymalıyız. Yine değerli arkadaşlar şu an gençlik kolları başkanı olma sınırı 30 olarak belirlendi Genel Merkezi'miz tarafından 30 yaşında olan gençlerimiz 12 Eylülleri yaşamadılar. O dönemde başörtü yasağı varken bugün başörtüsü ile Kahraman Türk Askeri’mizin yanında savaşan hanımefendilerimiz var. Bunlar bir nimettir. Nimetin kıymetini bilmemiz gerekir. Bizler o günleri yaşadık. O dönemlerde başörtüsü olan gençlerimizle polisler tarafından tartaklandık. Bugün devletimiz buna asla müsaade etmiyor. Birlikte yaşayabileceğimizi başörtülü bacılarımızla saçı açık bacılarımızla birlikte yaşayabileceğimizi Genel Başkanımız Erdoğan gösterdi. Bugün bunlara şükretmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİ BAYRAĞINI BELEDİYEYE DİKECEĞİZ’

2019 seçimlerine çok iyi hazırlanacaklarını belirten Öğe, AK Parti Bayrağını Belediye’ye dikeceklerini söyledi. Gündeme dair de konuşan Öğe, “Afrin'de yaklaşık 400 teröristin hakkından gelindi. Bugün siz değerli gençlerimiz Afrin'de olmak için can atıyor. Afrin'de, Oğuz Kaan Üsteğmen gibi şehadet şerbetini içmek için can atıyor. Değerli kardeşlerimiz bizim milletimizin milli ve manevi değerleri filmlerle dizilerle Türk Milleti’ni anlatıyor. Bildiğiniz gibi gençlerimiz zaman az, iş çok. Çok çalışacağız. Bizim gençlerle, hanımefendilerle hedefimiz var. 2023, 2053, 2071 hedefimiz var. İl Başkanım huzurunda sizlere söz veriyorum. Buradaki gençlerle kadınlarımızla çok çalışarak AK Parti bayrağını belediyeye dikeceğiz” diye konuştu.

‘ÇERKEZKÖY'ÜN BÜTÜN MAHALLELERİNE GİRECEĞİZ’

Tekirdağ İl Gençlik Kolları Başkanı Av. Cem Karaca, Çerkezköy'de çalışmaları hızlandıracaklarını belirterek, “Bugün bizim 2019 seçimlerine hazırlanmak için sadece bir yılımız kaldı. Sadece elimizi taşın altına koyup, gerek gövdemizi de taşın altına koyarak, Çerkezköy'ümüz için, Tekirdağ için Türkiye için çalışmak zorundayız. Zamanımız çok işimiz çok fazla sokağımızı kazanacağız, mahallemizi kazanacağız, vatandaşı kazanacağız. Ardından zaten seçimi kazanacağız. Çerkezköy'ün bütün mahallelerine gireceğiz” dedi.

‘KAFAYI MI ÜŞÜTTÜN’

Geçtiğimiz Cuma günü Afrin'deki operasyonlara yönelik yapmış olduğu konuşmasında çok büyük tepki toplayan İrfan Mandalı'ya İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde cevap veren AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, İrfan Mandalı'ya ‘Kendini bilmez’ dedi. Akgün konuşmasında, “Değerli gençlerimiz biz sizlerle Afrin'i de alırın Menbiç'i de alırız hiç merak etmeyin. Biliyorsunuz Türkiye’nin gündemi Afrin. Suriye sınırındaki 400 PKK'lı temizlenmiş. İnşallah oradaki savaşımızı kazanacağız ve Suriye’ye tekrar iadesini sağlayacağız. Kapaklı Belediye Başkanı herhalde şaşırmış olacak. Bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Afrin Operasyonu ile ilgili güzel söylemlerde bulunurken bugün bir Belediye Başkanı çıkıp diyor ki 'Onlar da Allah Allah diyor, biz de Allah Allah diyoruz' ben de sana diyorum ki sapıttın mı? Kafanı mı üşüttün? Belediye Başkanlığı’na geldiğinde sana bir şeyler mi olmuş? Bunlar hakikaten şaşırmış. Ama ben şuradan sesleniyorum Belediye Başkanlarına. Kendini bilmez, iftiracı yalancı Belediye Başkanlarına buradan sesleniyorum. Bunlar çok geç kalmadan 2019'da AK Parti’ye o koltuğu teslim edecekler. 2019'da o lafların hepsini size yedireceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

‘2019 YEREL SEÇİMLERİNE HAZIRIZ’

Akgün'ün ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Dr. Ayşe Doğan, “Gençler bizim gururumuz. Bugün biz eğer Afrin'deyken siz değerli gençlerimiz ve geleceğimiz için oradayız hepinizden Allah razı olsun. Çerkezköy 2019 yerel seçimlerine inşallah hazır. Gençlerimiz 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı elde ettiler. Üniversitesi olmayan hiçbir ilimiz kalmadı. Her şey siz değerli gençlerimiz için” ifadelerini kullandı.

‘BU MİLLETİN ÇEKMEDİĞİ ÇİLE KALMADI’

AK Parti Tekirdağ İl başkanı Cüneyt Yüksel ise Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya yüklendi. Yüksel, “Biz bu ülkenin bu toprakların bizden sonraki nesillerin en büyük beklentisi sizlerin onurudur. Bu Fatiha'nın torunlarının yapacakları çok işi var. Bu milleti artık sınırlarımız içerisinde bir ülke olarak düşünemeyiz. Dünya'da ne kadar mazlum, yardıma muhtaç insan varsa onların da umudu artık bu millet. Türkiye'yi parçalamak için yüzyıllardır yapılmamış bir hamle kalmadı. Kapaklı Belediye Başkanı öyle büyük bir densizlik yapmış ki ne dediğini ne söylediğini bilmiyor veya ne söylediğini gerçekten iyi biliyor. Bu millet on yıllardır Kürt, Türk, Alevi, Sünni diye parçalanmak bölünmek istendi. Bu millet sağ-sol davası ile birbirine kırdırılmak istendi. Bu milletin çekmediği çile kalmadı. Sonra bir lider geldi. O lider dedik ki 'Peygamber Efendimiz diyor ki üstünlük takvadadır. Ne Arap’ın Acem’e, ne Acem’in Arap’a üstünlüğü vardır’ dedi. ‘Biz birbirimizle kucaklaşmak tek yürek olmak zorundayız. Biz güçlü Türkiye olmak zorundayız’ dedi.” diye konuştu.

“ALLAH İLE YALLAH DİYENİ KARIŞTIRACAK KADAR EDEPSİZ BİR ADAMSIN”

Konuşmasında Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı'ya karşı sert eleştirilerde bulunan Yüksel, “Biliyorsunuz bu topraklar üzerinde özellikle doğu sınırımızda bu milletin üstünde operasyon yapanların büyük oyunları içerisindeyiz. Sizin de mağlup olduğunuz üzere PKK/YPG/DHKP/C bunun içine FETÖ de dahil olmak üzere pek çok teröristle mücadele ettik Fırat Kalkanı Operasyonu olurken ‘yapmayın’ dediler. Ama biz teröre karşı mücadelemizi devam ettirdik. En son Afrin'deki operasyonları yaparken Kapaklı Belediye Başkanı dedi ki 'ikisi de Allah Allah diyorlar. Birbirlerini kırıyorlar' ey Kapaklı belediye başkanı sen evinde çocuğunla çoluğunla otururken, bir anda kafalarına düşen füzelerle bombalarla, roketlerle bombalananlar kim? Gerçekten Allah Allah diyenler. Camide ibadetini yaparken namaz kılarken tepelerine füze düşenler kim gerçekten Allah Allah diyenler. Peki, Mandalı ne diyor Mandalı 'O füzeleri benim Müslümanlarımın üzerine atanlara da Müslüman diyor. Öyle Müslümanlık olmaz olsun. Ey Mandalı, sen Allah ile yallah diyeni birbirine karıştıracak kadar edepsiz bir adamsın” dedi.

‘NASIL AYNI KEFEYE KOYARSIN’

Mandalı’ya karşı sözlerini sertleştirerek sürdüren Yüksel, şunları kaydetti: “Bu toprakların bir metrekaresi için on binlerce insan canını vermeye razı iken, ben orda şehit gözyaşı dökerken, sen onlarla bizim askerlerimizi nasıl aynı kefeye koyarsın Mandalı. Sen ya ne söylediğini bilmiyor, ya da gerçekten çok iyi biliyorsun. Sana bu aklı verenler inanıyorum ki akılları yerinde değil. Diyorsun ki ey Mandalı 'Bu ülke ihtilal darbesi geçirdi. 60'da ve 80'de şimdi de sivil darbe ile yönetiliyor' diyorsun. Ey Mandalı 15 Temmuz akşamı o 250 tane şehit 2 bin civarı gazi olmasaydı sen düşman botu ile Türk topraklarının ezildiğini görecektin. Darbenin ağababasını 15 Temmuz akşamı görecektin. O akşam bu toprakları vermedik sen bu kadar rahat konuşabiliyorsun. Sadece küçücük bir eylem nedeniyle Avrupa'da aylarca yıllarca olağanüstü hal ilan edildi. Sen şimdi diyorsun ki ‘Sivil darbe yönetimi ile yönetiliyoruz’ değil mi Mandalı? Sen şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nde o vatan hainlerinin neler yapmak istediklerinin farkında değil misin? O topraklarımızdan bu topraklarımızdan parça almak için neler yaptıklarının farkında değil misin? O hainlerin füzeleri 5 bin kilometreye roket atabiliyorlar. Eğer önlem alamazsak o roketler bu milletin ne kadar masum insanı varsa onların başlarına iniyor bunun da farkında değil misin? Suriye'nin topraklarında zerre kadar gözümüz yok. Biz kendi topraklarımızın, milletimizin güvenliği için oradayız. Karşı tarafın Allah dediğine inanıyorsan ben senin dediğin hiçbir söze inanmıyorum artık!”

‘SOSYAL MEDYA’DAN MANDALI'YI ELEŞTİRİN’

Gençlere sosyal medya hesapları üzerinden Mandalı'ya tepki göstermelerini tavsiye eden Yüksel, “Çok söylenecek şeyler var. Bu milletin Mehmetçiği nerden hamle geliyorsa misliyle karşılık vereceğini biliyoruz. Bu konuşmaları dinledikten sonra özellikle Kapaklı için söylüyorum. Bu sözleri söyleyenlerin o koltukta oturmaması gerekiyor. Mehmetçiğimiz ile Mehmetçiğimize kurşun sıkanları aynı kefeye koyanları o koltukta oturtmamamız gerekiyor. Bu yüzden çok çalışmalıyız. Bu toprakların muhasır medeniyetlerin seviyesine nasıl çıkacağını 2019 Mart’ında göstereceğiz. Gençlerimize sesleniyorum sosyal medya hesaplarınızdan Mandalı’yı eleştirin. Silahsız mazlum vatandaşımızı bombalayanlarla bir tutanları o koltukta oturtmamalıyız” dedi.

Konuşmasının ardından Yüksel Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan Tekirdağ il Olağan Kongresi'ne gençleri davet etti. Yüksel'in konuşmasının ardından devam eden kongreye tek aday olarak giden Haluk Demir AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları'nın yeni başkanı oldu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com