°C
ORMAN YANGINI DEVAM EDİYOR
4.9.2017
2373
BOLU’NUN GÖYNÜK İLÇESİNDE DÜN BAŞLAYAN ORMAN YANGINININ SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. YANGININ YAKLAŞIK 80 HEKTARLIK BİR ALANDA ETKİLİ OLDUĞU TAHMİN EDİLİYOR.

Bolu’nun Göynük ilçesi İbrahimözü köyü Safranlar Mahallesi Doğanderesi mevkisinde yol kenarında bulunan otlara atılan izmaritle başlayan orman yangını söndürme ve soğutma çalışmaları devam ediyor. İtfaiye ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteri bugün de sabah saatlerinden itibaren çalışmalarına devam etti.

Orman Yangını Bolu'da devam ediyor...2 BÖLGEDE KONTROL ALTINA ALINDI

Yangının bir bölgede devam ettiğini ve oranın da kontrol altında tutulduğunu ifade eden Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan “Şehir dışından gelen takviye ekiplerle birlikte dünden itibaren çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Yangının 3 farklı bölgede etkili olmasından dolayı zorlu bir süreç yaşandı. Şu anda 2 bölgede yangın tamamen kontrol altına alınmış durumda ve soğutma çalışması yapılıyor” dedi.

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yangının az da olsa devam ettiği diğer bölge ise iş makineleri ve itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındığını kaydeden Kazan “Orada da söndürme çalışması devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopterleri bölgede çalışma yapıyor. Aynı zamanda helikopterlerle hasar tespit çalışması da yapılıyor. Şu an için net bir rakam vermek zor ama yangın yaklaşık 80 hektarlık bir alanda etkili olduğu tahmin ediliyor” dedi. 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34