°C
AK PARTİ MALATYALILAR’DAN BAŞLADI
28.05.2018
1587
AK Parti Milletvekili adayları 24 Haziran öncesi ziyaretlerine Malatyalılar Derneği ile başladı. Dernek Başkanı Esat Deniz ve yönetiminin misafir ettiği Ak Partililer seçim projelerini anlattı. Milletvekili Adayı Mustafa Yel, Malatyalılar’ın hemşerisi olan Turgut Özal’ı da anmadan geçmedi…

Ak Parti Milletvekili Adayları iftar sonrasında Çerkezköy Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Esat Deniz ve yönetiminin ağırladığı AK Partililer arasında Çerkezköy İlçe Başkanı Ercan Tanışık, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Milletvekili Adayı Mustafa Yel yer aldı.

ADEM İÇLİ’YE PLAKET

AK Parti Çerkezköy’de seçim ziyaretlerine Malatyalılar Derneği ile başladı. Dernek Başkanı Esat Deniz ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Malatyalı’nın katıldığı program önceki akşam iftar sonrası gerçekleşti. Ziyarette Ak Parti Milletvekili Mustafa Yel, partisinin 24 Haziran programını anlattı. Yel’in konuşmasından önce, Dernek Başkanı Esat Deniz, AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Adem İçli’ye Malatyalılar Derneği’ne verdiği katkılar nedeniyle bir plaket takdim etti.

TURGUT ÖZAL’I HATIRLATTI

Ziyarette Ak Partililer’e ‘Hoş geldin’ konuşması yapan Deniz, seçim öncesi de başarılar dileğinde bulunarak sözü Milletvekili Mustafa Yel’e bıraktı. Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, 24 Haziran seçimi öncesinde de AK Parti’nin Tekirdağ’da 2. Sıra adayı olarak gösterilmişti. Ak Parti Milletvekili ve Adayı Mustafa Yel, “Biz Çerkezköyümüz’ü çok seviyoruz. Çünkü Türkiye’ye ekonomisine katkıda bulunuyor. Biz sizleri çok seviyoruz. Sizler çalışan üreten insanlarsınız. Bu ülke fakirlik döneminden sizler sayesinde kurtuldu.”diyerek sözlerine başladı. Malatyalı olan rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı anımsatan Yel, “Sizin de hemşeriniz olan rahmetli Turgut Özal’ın yaptıklarını unutmayacağız. Türkiye’nin ilk demokratik hamlelerini gerçekleştirdiği yıllarda büyük hizmetler verdi. Bu günlere geldik. Yine bugün 27 Mayıs’ın yıldönümü. Rahmetli Adnan Menderes’in ölümünün yıl dönümü.” hatırlatması yaptı.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNE GEÇİYORUZ

24 Haziran’ın önemine vurgu yapan Yel, konuşmasını şöyle sürdürdü:  “Türkiye’nin kalkınma hamlesine hız katmak isteyenlerle mi yürüyeceğiz. Yoksa çelme takanlarla mı bu seçim onu gösteriyor. 2002’de Cumhurbaşkanımız Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan AK Parti’nin bu günlere gelişimizde yaptığını görmek isteriz. Bu seçim öyle bir seçim ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin fiilen hayata geçmesini sağlayacak bir sistem. Biliyorsunuz sistemimiz değişti. Ancak uygulama  24 Haziran seçimlerden sonra olacak. Parlementer sistem kaldırılacak, Cumhurbaşkanlığı sistemi haline gelecek. Bunu söylerken Parlemento’nun değeri düşecek olarak düşünmeyin. Bakan seçilmeyecek parlemento içinden. Bu da milletvekillerinin yasalara odaklanmasını sağlayacak. Daha güçlü bir parlemanto olacak.”diye konuştu.

SAKIN BÖYLE DÜŞÜNMEYİN

Parlementer sistem ile yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatan arasındaki avantajlara dikkat çeken Yel, yeni sistemde siyasi istikrar ve ekonomik istikrar geleceğini savundu. Uzun bir konuşma yapan Yel, konuşmaların ardından da soruları yanıtladı. Vatandaşlar, burada Milletvekili Mustafa Yel’e, AK Parti Milletvekili listesini sordu. Bir vatandaş, Ak Parti’ye en çok oy Çerkezköy ve Kapaklı’dan gelmesine rağmen bölgeden milletvekili adayı listeye koyulmamasını sordu. Milletvekili Mustafa Yel, “Benim Süleymanpaşa’da doğman sadece Süleymanpaşa’nın adayı olduğumu göstermez. Çerkezköy dediğimiz zaman Malatyalılar’dan bir aday koysak, bu kez Erzurumlu neden yok der. Bunu Belediye seçimleriyle karıştırmayalım. Bu Ahmet’in Mehmet’in davası değil. Bu AK Parti’nin davası ‘Milleti kalkındırmanın’ davası. Sakın ola ki Çerkezköy’den aday yok. Ben oyumu vermeyeceğim demeyin. Kızgınlığınızı anlıyorum ama böyle düşünmeyin. Bu listeyi yapan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan.”şeklinde konuştu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com