°C
TERCİH YAPACAK ÖĞRENCİLER DİKKAT…
29.06.2018
1043
Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları LGS sınavının ardından tercih yapacak öğrencilere kapısını açıyor. Öğrencilerin elde ettikleri puana göre İsabetli ve en mantıklı tercihi yapmalarına yardım edeceklerini ifade eden okul yetkilileri değişen eğitim sistemi hakkında da bilgi verecek.

Önceki gün LGS sınavına ilişkin tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından tercih telaşı yaşayan öğrenciler puanlarına göre lise tercihinde bulunacaklar. Değişen eğitim sisteminde ikametgaha göre birtakım yeni düzenlemeler de gelirken, Çerkezköy Çözüm Akademi Okulları’ndan yapılan açıklamada tercihte bulunacak öğrencilere yardımcı olacakları ifade edildi.

YENİ SİSTEMİ ANLATACAKLAR

Konusunda uzman rehber öğretmen Zübeyde Söylemez kontrolünde tercihlerde kişiye özel en mantıklı ve isabetli tercih listesinin hazırlanacağını ifade eden okul yetkilileri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu tercih döneminde de yine öğrencilere yardımcı olacak. Tercih yapacak öğrenci ve ailelerini misafir ederek öğrencinin tercih listesinin hazırlanmasında yol gösterdiklerini ifade eden okul yetkililerinin bir diğer amacı ise değişen eğitim sisteminde yer alan adrese dayalı yerleştirme sisteminin en güncel bilgilerini anlatmak.

Haber/Celal KARAKURT

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com