°C
DOĞRU TERCİH İÇİN KOMİSYONLAR DEVREDE
8.07.2018
831
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez uygulanan Liselere Geçiş Sınavı’nda ter döken bin 975 öğrenci için tercih maratonu geçtiğimiz hafta itibari ile başladı.
Türkiye genelinde 1 milyon 200 bin öğrenci, Çerkezköy’de ise bin 975 öğrencinin ter döktüğü Liselere Giriş sınavının sonuçları bilindiği üzere geçtiğimiz hafta içinde açıklanmıştı. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler ve veliler için sınav kadar zorlu olan tercih maratonu başladı. Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kent genelinde 40’ın üzerinde tercih komisyonu kuruldu. Komisyonlarda tercih yapacak öğrencilere dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı. Öte yandan tercih döneminin ise 13 Temmuz 2018 tarihinde sona ereceği bilgisi verildi.
TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERİLİYOR
Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Liselere Giriş Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından hem öğrencilere hem de velilere yardımcı olmak amacıyla kent genelinde tercih komisyonları oluşturdu. Komisyonları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, öğrencilere tercih danışmanlığı yaparak, hem velilerde ve öğrencilerde oluşan kafa karışıklığını gidermek hem de doğru tercih yapılması konusunda yardımcı olmak istediklerini söyledi.
 
YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com