°C
KAPAKLI’DA BİR OPTİMED OLACAK!
27.07.2018
767
Çerkezköy’de faaliyet gösteren Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, “Optimed’in Kapaklı’daki hastane projesi için anlaştığı Arsa-Bina Sahibi Firma, sözleşme maddelerini yerine getirmedi!” dedi.

Optimed Hastanesi tarafından Kapaklı’da yapımına başlanan özel hastane çalışmaları hakkında Başhekim Op. Dr. Recep Çalışkan bilgilendirmede bulundu. Çalışkan, Kapaklı’da geçtiğimiz yıl temeli atılan hastane inşaatında arsa-bina sahibinin sözleşme maddelerini yerine getirmemesi nedeniyle duraksama olduğunu söyledi.

“ KURUMUMUZDAN KAYNAKLI BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Çalışkan, “Geçtiğimiz günlerde Havadis Gazetesi’nin 20-27 Temmuz tarihli sayısında ‘Optimed Kapaklı’dan Vazgeçti’ başlıklı haberi için tarafımıza doğan cevap hakkını sizlerle paylaşmak isteriz. Özel Optimed Hastanesi olarak, Kapaklı’da açılması planlanan hastane projemizden, haberde belirtildiği şekilde ekonomik ya da kurumumuz tarafından oluşan herhangi bir sebepten ötürü vazgeçilmedi” dedi.

“FİRMA BİNAYI TAMAMLAYAMAYACAĞINI BELİRTTİ”

Çalışkan açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü, “Anahtar teslim kiralama şeklinde anlaşılan hastane binasının, inşaat süresinde, Arsa-Bina Sahibi Firma, ekonomik sebepleri öne sürerek, anlaşmanın aksine, binayı tamamlayamayacağını belirtti. Kaba inşaatı bitirip, öyle bırakacağını, asıl maliyeti tutan (hastane inşaatlarında yüzde 75) ince inşaatı, hastaneyi açmak istiyorsak bizim yapmamızdan başka yol olmadığını söyledi. İlk anlaşmadaki haklarımızın saklı kalarak devam etmesi kaydıyla, Kapaklı için söz verdiğimiz hastane projemizden geri adım atmamak ve yola bir şekilde devam edebilmek adına, Arsa-Bina Sahibi Firma ile tekrar uzlaşma imkanları bulmak için yeniden masaya oturduk” diye konuştu.

“BİZ SEÇENEKLERİMİZİ ÖNERDİK”

Arsa-Bina Sahibi Firma’ya çeşitli seçenekler önerdiklerini söyleyen Çalışkan, “Projesi ile resmi izin ve ruhsatları Optimed Hastanesi olarak hazırlanmış olan bina inşaatının bir şekilde bitirilip, yine Optimed Hastanesi olarak açılması için Arsa-Bina Sahibi Firmaya, ödeme sıkıntılarını aşacak şekilde kolaylaştırıcı alternatifli seçenekler önerdik; İnşaatı tamamlaması için peşinat, Optimed'in inşaatı bitirmesi durumunda, anlaşılmış olan kira rakamında revizyon, Binayı Optimed'in tamamlaması ve tapusuna ortaklık, Hatta binayı mevcut haliyle Optimed'in satın alması ve hastaneyi bitirip açması gibi, seçenekler sunulmuş olmasına rağmen, makul ve resmi anlamda bir uzlaşı mümkün olmamıştır” ifadelerine yer verdi.

“YASAL HAKLARIMIZ SAKLIDIR”

Binanın kendilerine taahhüt edilen sürede teslim edilmemesi durumunda da yasal hakları bulunduğunu söyleyen Çalışkan, “Kapaklı’da yaşayan vatandaşlarımızın bilmesini arzu ettiğimiz nokta şudur; Optimed Ailesi olarak ekonomik bir sebep ya da başka bir sebepten değil, Arsa-Bina Sahibi Firma tarafından sözleşme şartlarının yerine getirilmemesi nedeni ile projemiz duraksamıştır. Binanın bize taahhüt edilen teslim süresinde teslim edilmemesi ya da başka bir durumda, yasal haklarımız da saklıdır. Detayları ile anlatmış olduğumuz, anlaşılmış ilk veya alternatifli ikinci teklifler dahil olmak üzere, hukuki anlamda da, kurum olarak bizleri zor durumda bırakmayacak şekilde, hastane projemizi hayata geçirmeye ve bu yola devam etmeye her zaman hazırız” şeklinde konuştu.

“ALTERNATİFLERİMİZ VAR”

Kapaklı’da Optimed Hastanesi’ni hizmete alacaklarını ve mevcut yerin olmaması durumunda alternatiflerinin de bulunduğunu söyleyen Çalışkan, “Kayıtlarla, şahitlerle, elektronik yazışmalarla sabit olan, projesi Optimed yetkililerinin katkılarıyla hazırlanmış olan ve binanın hastane olması için yapılan resmi işlemlerin ve alınan ruhsat ile izinlerinin Optimed Hastanesi için alındığının bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Son olarak, söylemek isteriz ki; Kapaklı'da bir Optimed Hastanesi olacaktır,  mevcut beklenilen yerde olması için tekliflerimiz devam etmekte olup, orası olmaması durumunda bile alternatiflerimiz mevcuttur” dedi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com