°C
AK PARTİ, BEZGİN İLE ‘DEVAM’ DEDİ
19.09.2017
6250
AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi Pazar günü saat 16:30’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda yapıldı. Katılımın yoğun olduğu kongrede seçimlere mevcut başkan Salih Bezgin’in tek listesi ile gidildi.

AK Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi Pazar günü saat 16:30’da Ali İhsan Mandalı Düğün Salonu’nda yapıldı.

DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU

Kongrenin yapılacağı salonda ve çevresinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemi alırken, partililer ve vatandaşlar üst aramaları yapılarak salona açındı. Açılış ve yoklama ile başlayan kongre divan heyetinin oluşturulması ile devam etti. Divan başkanlığına Mestan Özcan seçilirken, divan üyeliklerine de Mehmet Harman, İsmail Karagöz, Neşe Ağdaş ve Ayhan Erdal seçildi.

“BU ADAMI YIKMAK İÇİN AND İÇTİM”

Kongrede konuşan AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, AK Parti’nin Kapaklı’da 7 Haziran seçimlerinde yüzde 39,9 oy alırken, 1 Kasım seçimlerinde de yüzde 49,4 oy aldığını anımsattı. AK Parti olarak Kapaklı’da 16 Nisan’da yapılan referandumda da yüzde 51,93 oy aldıklarını kaydeden Bezgin “15 Temmuz gecesi Kapaklı Belediye Başkanının 2 kez aradım. Bizim vergilerimizle alınan sesli zabıta aracını istedim. Vermedi. Kimi aday gösterirlerse göstersinler, bu adamı yıkmak için and içtim. Bunun için çalışacağım” dedi.

“BAŞARILI OLAMAYACAKLAR”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de 17 Eylül’ün Adnan Menderes’in idam edildiği gün olduğunu anımsatarak “O gün Adnan Menderes için yapamadıklarınızı, 15 Temmuz günü yaptığınız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlara inerek darbe girişimini engellediniz” dedi. Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlar olduğunu söyleyen Akgün “Türkiye’yi nasıl kıskaca alırız diye oyunlar oynadılar. Başaramadılar, üzerimize PKK’yı saldılar, bugün de Kerkük üzerinde oyun oynuyorlar. Bu oyunda da başarılı olamayacaklar” dedi.

O KOLTUKLAR HİZMET KOLTUĞUMUZ OLACAK

15 yılda 70 yılda yapılamayanları yaptıklarını kaydeden Akgün “2019 seçimlerinde de bu kadroyla belediyeyi aldığımızda bu salonlar büyük hale gelecek. Siz bu ülkeye, bu bayrağa sahip çıktığınız sürece bizim sırtımız yere gelmez. Artık bizim kimseye ihtiyacımız yok, onların bize ihtiyacı var” dedi. Milletvekillerine gelen ödenekten Kapaklı’ya 250 kişilik spor salonu sözü verdiklerini söyleyen Akgün “Biz sözünü verdik ama belediye yer bulamamış. 2019’da geliriz çatır çatır yer de buluruz bin iki bin kişilik salonlar da yaparız. Şımarık şekilde oturan belediyeyi, belediye çalışanlarını görüyorum. O koltuklar bizim makam koltuğumuz değil, hizmet koltuğumuz olacak” diye konuştu.

“KAPAKLI HER ZAMAN GURURUMUZ OLDU”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de “Bu dava, Cumhurbaşkanımızın bize gösterdiği yolda, millete hizmetkar olma davasıdır. Kapaklı bugüne kadar gururumuz oldu, bundan sonra da gururumuz olacağına inanıyorum” dedi. Yel “Referandumda yüzde 50’yi geçen oy aldığımız bir yerde belediyeyi alamıyorsak içimizdeki fitne fesattan olacaktır. 2019 seçimlerinde belediyenin çatısına AK Parti sancağını dikeceğiz” dedi.

“HERKESİN GÖZÜ KAPAKLI’DA”

Mustafa Yel’in konuşmasının ardından AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel konuşma yaptı. Herkesin gözünün Kapaklı’da olduğunu söyleyen Yüksel “Trakya’da öyle bir oy oranınız var ki, herkesin kıskandığı bir ilçede yaşıyorsunuz” dedi. Kapaklı’daki vatandaşların bu hizmeti hak etmediğini ifade eden Yüksel, “Bizim ürettiğimiz projeleri onlar hayal bile edemiyor. 2019’da Tekirdağ’ı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

“BİZİM ANLAYIŞIMIZ BU”

Kongrede son konuşmayı TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop yaptı. AK Parti açısından kongrelerin çok önemli olduğunu söyleyen Şentop, “Türkiye siyasi tarihinde hükümet sistemi değişikliği gerçekleştirdik. Millet iradesinden güç almayan hiçbir unsur Türkiye’yi yönetemeyecek. Arkadaşlarımız bayrağı devrediyor ama kenara çekilmiyor, koşmaya devam ediyor. Bizim bayrak yarışı anlayışımız bu” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN DAVA”

Kişilerin gelip geçici olduğunu, önemli olanın dava olduğunu kaydeden Mustafa Şentop “BU inanç ve bu şuur asla değişmeyecek. Biz şahsi hesaplarımızı değil, partimizin hedeflerini tutuyoruz. Şahsi hesaplarını, partinin planları üzerinde tutanların, AK Parti’yi şahsi hesapları için atlama tahtası olarak görenlerin bu davada da bu partide de asla yeri yoktur” diye konuştu. Adnan Menderes’in çok sevilen bir başbakan olduğunu, fakat halkın 27 Mayıs 1960 darbesinde sokaklara dökülmediğini söyleyen Şentop “Ama Cumhurbaşkanımız çağrı yaptığında insanlara sokaklara indi. Biz bu yolda parti olarak yürümedik. Milletimizle birlikte yürüdük. Recep Tayyip Erdoğan milletin içinden çıktı, milletle birlikte yürüdü ve milletin değerlerini iktidara taşıdı. Millet sandıkta kullandığı oyla ülkeyi değiştirebileceğini fark etti” dedi.

“TÜRKİYE ARTIK GÜÇLÜ BİR AKTÖR”

Artık Türkiye’yi yönetmenin zorlaştığını söyleyen Şentop “İktidara gelmek için en az yüzde 50 oy almak gerekiyor. Eskiden Türkiye’yi yönetenlerin iddiası yoktu. AK Parti Türkiye’ye seviye atlattı. Türkiye artık bölgesel, küresel güçlü bir aktör” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından seçimlere geçilirken, mevcut başkan Salih Bezgin’in tek listesi ile seçime girildi. Yapılan seçim sonucu yönetim kurulu asil üyeliğine Salih Bezgin, Mutlu Canbaz, Mehmet Aymak, Dursun Tekin, Mecnun Kaynarpunar, Muammer Doğan, Namık Öztürk, Bülent Çiftçi, Hüseyin Yavuz, Hatice Almamış, Kadir Kurt, Damla İnci, Recep Ulukar, İsmet Şimşek, Mustafa Ayhan, Reşat Ünlü, Fatih Kazan, Yakup Özer, Keziban Merdamert, İsmail Akdaş, Naciye Bozkurt, İrfan Tatlıyüz, Mehmet Boz, Erkan Çeken, Fevzi Karaca seçildi.

KATILIM YOĞUN OLDU

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti MKYK Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Metin Akgün, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, bazı eski ilçe başkanları ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, AK Partili belediye meclis üyeleri, MHP, CHP, Saadet Partisi, DSP ilçe başkanları, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com