°C
MİLLİ EĞİTİM TERCİH KOMİSYONU KURDU
5.08.2018
516
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na giren öğrencilere yönelik 11 ilçede tercih danışmanlığı komisyonları oluşturuldu.

YKS sınavlarına giren üniversite adayı öğrencilere yönelik oluşturulan tercih komisyonları ile öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmaları sağlanıyor. Bu amaçla il genelinde 70 ayrı yerde tercih komisyonları kuruldu.Çerkezköy ’de ise 10 farklı okulda tercih komisyonları oluşturuldu.

70’İN ÜZERİNDE ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRİLDİ

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 11 ilçede 70’in üzerinde öğretmen görevlendirilerek tercih komisyonları oluşturuldu. Üniversite adayı öğrencilere hizmet verecek tercih komisyonlarında adaylara en uygun tercihi yapması için bilgi verilecek. Komisyonlarda alanında uzman eğitmenler tarafından yeni sistemle ilgili bilgilendirme de yapılacak.

ÇERKEZKÖY’DE OLUŞTURULAN KOMİSYONLAR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede Çerkezköy’de şu okullarda tercih komisyonu kurulması kararlaştırıldı. Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesi, Kızılpınar Belediyesi Çok Programlı Anadolu Lisesi, Enesler Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Veliköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Fahri Zümbül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kızılpınar Anadolu Lisesi, Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com