°C
“AR-GE DURUMUMUZ İYİ”
8.08.2018
442
Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Ar-ge durumumuz iyi durumda fakat yeni çalışmalarla potansiyeli geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

Vali Mehmet Ceylan başkanlığında, Tekirdağ’ın ekonomik durumu ve potansiyeli ile Tekirdağ Sanayisi ve Ekonomisinin genel durumu, Marmara bölgesindeki ve Ülkemizdeki durumun mercek altına alınarak gelecek vizyonunun değerlendirildiği ‘2018 yılı Tekirdağ Ekonomi Günleri Toplantısı’ gerçekleştirildi.

BİLGİ VERDİ

Program Tekirdağ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Fahrettin Akçal’ın sunumu ile başladı. Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Fahrettin Akçal yaptığı sunumda, Tekirdağ’ın sanayi durumunun ülkedeki ve bölgedeki yeri. Tekirdağ sanayisinin sektörler ve alt sektörler itibarıyla genel durumu. Tekirdağ Sanayisinin yüksek teknolojiye geçişiyle ilgili yürütülen çalışmalar ar-ge ve tasarım merkezlerinin durumu ve ekonomik veriler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

“İŞ BİRLİĞİ ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Programda konuşan Vali Ceylan; “Tekirdağ tarımın yanında istihdam ve ekonomi potansiyeli açısından sanayiye dayalı bir il. Bu açıdan İlimizde katma değeri yüksek ürünlerle bölgedeki potansiyeli arttırmamız gerekiyor. Ar-ge durumumuz iyi durumda fakat yeni çalışmalarla potansiyeli geliştirmemiz gerekiyor. Savunma, İlaç, Tekstil ve Teknoloji ürünleri için Valiliğimiz, Üniversitemiz, Sektör temsilcilerimiz, Ticaret ve Sanayi Odalarımız ile işbirliği yaparak çalışmalarımız sürdürülüyor” dedi. Program katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

Haber/Hüdaverdi MALİT

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com