°C
HADSİZLİK OLARAK DEĞERLENDİRDİ
8.08.2018
608
Yazar Cemile Bayraktar’ın sosyal medya hesabı üzerinden Türk sinemasının duayeni olan Kemal Sunal’a ilişkin paylaşımına Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da tepki gösterdi.

Yazar Cemile Bayraktar'ın Türk sinemasının duayeni olan ve genç yaşlı herkesin beğenerek izlediği filmlerin ana kahramanı Kemal Sunal'ın filmlerine ilişkin, Twietter'da yaptığı, “Zihinsel anlamda büyük bir kötülük. Resmen insanın zekâsına hakaret” paylaşımına bir tepki de Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’dan geldi.

‘İNSAN ZEKASINA HAKARET’ OLARAK DEĞERLENDİRMİŞTİ

Hafta başında Türk sinemasının duayen isimlerinden olan ve genç yaşlı herkesin hala severek takip ettiği Kemal Sunal’a ilişkin Yazar Cemile Bayraktar, Twitter'da paylaşımda bulundu. Bayraktar paylaşımında, “Çünkü alternatifi yoktu. Yoksa birkaçı hariç çok iyi yapımlar değiller. Sunal elbette bizim markamız, değerli, rahmet olsun ancak bu ülkeye zihinsel anlamda yapılmış bir kötülük. Bu filmler resmen insanın zekâsına hakaret. Linç için hazırım ama doğrusu bu, beğenmeseniz de” değerlendirmesinde bulundu.

OĞLU ALİ SUNAL CEVAP VERDİ

Bu değerlendirmenin sosyal medyada yayılmasının ardından usta oyuncunun oğlu Ali Sunal’dan, Cemile Bayraktar'a yanıt geldi. Sunal Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Cemile Bayraktar babamın filmlerini beğenmiyormuş olabilir, çok da önemli değil. Ama bu filmlerin kötü olduğunu, halka hakaret olduğunu belirtecek bilgisi nereden acaba? Neyse ya o da hiç önemli değil. Kemal Sunal, sırtını halka dayamış harika bir insandır, tek gerçek bu. Prim yapmak, ünlü olmak için artık bari bu melek insana dil uzatmayın ayıptır. Bu halk, Kemal Sunal'ına laf ettirmez. Bakın bu güzel isim altında ezilirsiniz! Ayrıca AK Partili diye genellemeyelim. Kemal Sunal'ı seven milyonlarca AK Parti'ye oy veren insan var. Kemal Sunal halktır, hepimizindir” cevabını verdi.

HADSİZLİK OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Sosyal medyada Kemal Sunal’a yönelik paylaşımların devam etmesinin ardından Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı da bir değerlendirmede bulundu. Başkan Mandalı değerlendirmesinde, “Tüm kötülüklere, Adaletsizliklere karşı güldüren, güldürürken düşündüren gerçek ve büyük bir sanatçı Kemal Sunal’a laf etmek hadsizlikten başka bir şey değildir. Kemal Sunal Halktır” dedi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com