°C
BAYRAMA KALMAZ!
10.08.2018
816
Çerkezköy Belediyesi tarafından Pınarça yolu üzerine kurulan Kurban Pazarı’nda 1 yıl boyunca emek harcayarak kurban yetiştiren satıcılar kurbanlıkların tükenmeye başladığını belirttiler.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Çerkezköy Belediyesi tarafından Pınarca yolu üzerinde kurulan kurban satış pazarında hareketlilik sürüyor. Daha ilk haftası dolmadan çoğu kurbanlık satılırken, haftasonu da yoğunluğun devam etmesi bekleniyor.

“İLGİDEN MEMNUNUZ”

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar kurbanlıklarını almaya başladı. Çerkezköy Belediyesi tarafından Pınarça yolu üzerinde kurulan Kurban Pazarı’nda kurban satıcılığı yapan Adnan Bekdemir, kurban fiyatlarının 12 ila 15 bin arasında değiştiğini belirterek, “Kurban Pazarı’nın kurulmasının üzerinden daha bir hafta geçmeden çoğu kurbanlık satıldı. İlgiden son derece memnunuz. Burada yerli kurban besliyoruz. Kendim Pınarçalıyım. Vatandaşlar yerli kurbana ilgi gösteriyor. Kurban Bayramı’na kalmadan kurbanlıkların biteceğini düşünüyorum” dedi.

BABALARIN BABASI

Kurbanlıklar birer birer tükenirken, pazarın gözdesi de ‘Babaların Babası’ lakaplı 1 ton 200 kilogramlık dana oldu. Aslen Erzurumlu olan ve Ambardere mevkiinde hayvan besiciliği ile uğraşan Zahir Koçak, 1 ton 200 kiloluk dana için 22 bin lira fiyat biçti. Kilosunun 19 liraya geldiğini belirten Koçak, “Kurbanımıza çok iyi baktık. Yemini suyunu eksik etmedik. Kendisi tamı tamına 1 ton 200 kilo geliyor. Kilo fiyatını 19 liradan satışa sunduk. Şimdiden alacak kişiye hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“SATIŞLARIMIZ ÇOK İYİ GİTTİ”

Öte yandan İdris Aydın da kurban satışlarının çok iyi gittiğini ve 1 haftaya tükenebileceğini belirterek, “Kurbanlıklarımızın tamamı yerlidir. Satışlarımız Allah’a şükür daha ilk hafta dolmadan çok iyi gitti. Büyükbaş hayvanlar kilosu 19 liradan başlıyor. Küçükbaş kurbanlıklar bin 300 lira ile bin 500 lira arasında değişiyor. Kurbanlık alacak vatandaşlara şimdiden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com