°C
YETENEK TARAMASI SÜRÜYOR
14.8.2018
340
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 19 Nisan 2016 imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell’in sponsorluğunda hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında 2. Etap çalışmaları devam ediyor.

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında tamamlanan 1. Etabın ardından tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren öğrenciler Tekirdağ’ın Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Hayrabolu ve Muratlı ilçelerinde 2. Etap çalışmalarına  devam ediyor.

486 ÖĞRENCİ 2. ETABA KATILDI

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalarda ilk etapta toplam 5 bin 770 3. Sınıf öğrencisine, Tekirdağ’ın 8 ilçesinde, alanlarında uzman ekiple yetenek taraması gerçekleştirilirken, yapılan tarama sonucunda başarılı olan 486 öğrenci 2. etap çalışmalarına katılmaya hak kazandı. İl ve ilçelerde 2 ay süresince özel eğitime tabi tutulan gençler eğitim sonunda tekrardan tarama testine katılacaklar.

NEŞELİ GEÇİYOR

Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Gençlerimizin neşesi ve coşkusu ile 2. etap birbirinden renkli ve eğlenceli şekilde geçen çalışmalarla devam ediyor. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce 2.etap çalışmalarında öğrencilerimize ve antrenörlerimize başarılar dileriz” denildi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34