°C
BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ…
17.8.2018
957
Hiçbir krizin bu yaşanan son olaylar kadar spekülatif olmadığını belirten Yıltaşgrup sahibi İsmail Taş, özellikle bölgemizde bilinen esnaflarda bazılarının, sanal platformda sözde destek verdiğini ancak söylemleri ile çelişen davranışları sergilediğini öne sürerek tepki gösterdi...

YILTAŞGRUP Firma Sahibi İsmail Taş, dövizle herhangi bir bağı olmayan bazı işletmelerin üretimini veya satışını yaptığı ürünlerde fahiş fiyat arttırımında bulunduğunu öne sürerek, “Bunu Çerkezköy Halkı Unutmamalıdır” dedi. YILTAŞGRUP’un  bu durum karşısında dik duruş sergilediğini ve depolarında bulunan ürünlerle ilgili olarak herhangi bir fiyat revizesi yapmadıklarını anlatan Taş, aksine panik havasında olan dost ve esnaf arkadaşlarına telkinde bulunduğunu belirtti.

EKONOMİK SAVAŞ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Çerkezköy’de 15 yıldır hizmet verdiklerini çeşitli dönemlerde krizlerle karşı karşıya kaldıklarını ancak hiçbir krizin bu yaşanan son olaylar kadar spekülatif olmadığını beyan eden İsmail Taş, özellikle bölgemizde bilinen esnaflarda bazılarının, sanal platformda sözde destek verdiğini ancak söylemleri ile çelişen davranışları sergilediğini savundu. Taş, “Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifadelerinde yer verdiği gibi bir ‘Ekonomik savaş’ ile karşı karşıya olan memleketimizde, bu savaşa karşı devletimizin ve milletimizin yanında olmamız gerekmektedir. Ancak sözde değil, özde destek gerekiyor. Kendi ayağımıza sıkmamıza gerek yok! Yapılan fırsatçılık adımlarını tarih asla affetmeyeceği gibi Allah bunun hesabını mutlaka soracaktır.” dedi.

HANGİ GÖRÜŞTE OLURSA OLSUN…

 Hangi siyasi görüş olursa olsun bu mücadelede sırt sırta, omuz omuza olmamız gerektiğini söyleyen Taş, “Esnaf ve vatandaş bu fırsatçılar tarafından zor durumda bırakılmak isteniyor. Ancak, 2018 kaybedilen bir yıl olmakla birlikte fırsatlar yılı olacağına da inanıyorum. Bu süreçte ilçemiz sanayii ve ticaret şehri olmasına karşılık, kanaat önderi konumunda olan Odalar ve STK’lar bu süreçte ne yazık ki sessiz kalarak fırsatçıların ekmeğine yağ sürmüşlerdir. Ekonomik krizlerde daha fazla sorumluluk alması gereken örgütler eğer sorumluluk bilincine varmadıklarında aidat alacak üye bulamayacaklarını düşünüyorum. Devletimiz elbet bu süreçler atlandıktan sonra günlük fatura kayıtlarını ve fiyat değişkenliklerini mutlaka inceleyecek fırsatçıların hesabını soracaktır.” ifadelerini kullandı.

 Dövizde dalgalanmanın devam etmesini beklediğini dile getiren İsmail Taş, “Bu süreçten sakin olarak ve ani refleks göstermeyerek hep birlikte çıkacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber/Abdulhamit ALBEZ

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34