°C
“EĞİTİMDE TASARRUF OLMAZ”
2.09.2018
313
Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, “İnanıyoruz ki, Türk ekonomisi ülke kaynaklarının talan edilmesi ve kamuda israfın önlenmesi sağlandığında her zorluğu aşabilecek güçtedir. Bir kez daha yineliyoruz, Eğitimde tasarruf olmaz!” dedi.

Türk Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Kamuran Varma, MEB bütçesinden 2 milyar TL kesintiye gidildiği haberleri üzerine bir açıklama yaptı.

“HİZMETLERİN AKSADILMASINA TAHAMMÜL EDİLEMEZ”

Açıklamasında eğitimde tasarruf yapılamayacağını söyleyen Varma, “Pek tabii ki; israfa müsaade edilemez, kaynaklarımızın heba edilmesine asla göz yumulamaz. Ancak bunun dışında başta öğretmen atamaları olmak üzere, okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyacı olan hizmetlerin aksatılmasına ve tehir edilmesine asla tahammül edilemez” dedi.

“TEMEL GİDERLERDE TASARRUF OLMAZ”

Varma, eğitimde öğretmen atamasından eğitimin alt yapı ihtiyaçlarına kadar birçok ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “ Öğretmen atamasında, eğitim alt yapısının ihtiyaçlarında, eğitim araç gereçlerinin temininde, okullarımızın ödeneklerinde vs. yani eğitimin temel giderlerinde tasarruf olmaz. Nitekim MEB de yaptığı açıklamada, tasarrufun eğitim hizmetinin nitelik ve kalitesini etkilemeyeceğini ve kamudaki israfı önleme tedbirleri kapsamında atılan adımlar olduğunu vurgulamıştır. Bu açıklamanın dikkatli takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

“HESABIN SORULMASI GEREKİYOR”

Türk ekonomisinin her zorluğu aşacak güçte olduğunu ifade eden Varma, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü, “Öte yandan, eğitim hizmetinin nitelik ve kalitesine katkı sağlamayan bu 2 milyar liralık israf potansiyelinin ve aynı kalemler üzerinden geçtiğimiz yıllarda yapılan israfın da hesabının sorulması gerekmez mi? Milletimizin vergilerinden oluşan bu kaynağı heba edenler hesaba çekilmeyecek mi? Pek tabii ki; israfa müsaade edilemez, kaynaklarımızın heba edilmesine asla göz yumulamaz. Ancak bunun dışında başta öğretmen atamaları olmak üzere, okullarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyacı olan hizmetlerin aksatılmasına ve tehir edilmesine asla tahammül edilemez. İnanıyoruz ki, Türk ekonomisi ülke kaynaklarının talan edilmesi ve kamuda israfın önlenmesi sağlandığında her zorluğu aşabilecek güçtedir. Bir kez daha yineliyoruz, Eğitimde tasarruf olmaz!” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com