°C
‘BEN’ DİYEN ARAMIZDA YER ALAMAZ
25.9.2017
3659
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi saat 12:30’da Namık Kemal Bulvarı’ndaki Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Kongrede seçimlere mevcut Başkan Abdullah Öğe’nin tek listesi ile gidildi.

Kongrede konuşan İl Başkanı Cüneyt Yüksel, Bu saatten sonra hiç kimse ‘ben’ diyemez. ‘Ben’ diyen aramızda yer alamaz. Eğer ‘biz’ diyemezsek bizden sonraki nesillere ihanet etmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de “Allah’ın izniyle 2019 yerel seçimlerinde AK Parti bayrağını belediyenin üstüne dikeceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’a Çerkezköy’ü hediye edeceğiz” diye konuştu.
AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi dün saat 12.30’da Namık Kemal Bulvarı’ndaki Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

DİVAN HEYETİ OLUŞTURULDU

Salon girişinde konuklar ve partililer mehteran takımı ile karşılandı. Kongrede Divan Başkanlığına AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bülent Baloğlu seçilirken, divan üyeliklerine de Çerkezköy Belediye Meclis Üyesi Melek Şen, mahalle başkanı Mehmet Saib Yılmaz, kadın kollarından Emine Çeribaş ve gençlik kollarından Ali Kır seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı izletildi.

“BU DAVA SEÇİMDEN İBARET DEĞİL”

Kongrede konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, bir partide siyaset yapmanın kolay olduğunu, fakat AK Parti’de siyaset yapmanın herkese nasip olmadığını belirterek “Bana bunu nasip eden Allah’ıma ve beni bu göreve getiren teşkilata, genel merkezimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. 7 Aralık 2014 tarihinde yapılan 5. Olağan Kongrede göreve geldiklerini anımsatan Öğe “Çok çalıştık. Hiçbir zaman yetinmedik daha çok çalışacağız dedik. Genel seçim, referandum süreci yaşadık. Hainlerin sebep olduğu 15 Temmuz gecesini yaşadık. Görevde olduğumuz süre boyunca herkese ulaşmaya çalıştık. Bu davanın sadece seçimden ibaret olmadığını biliyoruz” dedi.

“ERDOĞAN’A ÇERKEZKÖY’Ü HEDİYE EDECEĞİZ”

Güçlü bir teşkilat olduklarını söyleyen İlçe Başkanı Abdullah Öğe “Birlik beraberlik içinde, Allah’ın izniyle 2019 yerel seçimlerinde AK Parti bayrağını belediyenin üstüne dikeceğiz. Bizler bu davanın bilinciyle yolumuza devam edeceğiz. Allah’ın izni ile Recep Tayyip Erdoğan’a Çerkezköy’ü hediye edeceğiz” dedi.

“DURMAK YOK, YOLA DEVAM”

Bu teşkilata sermaye almaya değil, sermaye katmaya geldiklerini kaydeden Öğe “Bir olalım, birlik olalım. Aramıza şeytanın girmesine izin vermeyelim” dedi. 7 Haziran seçimlerinde Çerkezköy’den milletvekili kazandırdıklarını söyleyen Öğe “Çerkezköy’de her seçimde oy oranımızı artırdık. AK Parti’nin milli ve manevi değerleri var. Rabbim bize bu görevi nereye kadar lütfettiyse o zamana kadar elimizden gelenin en iyisini yapacağız. 2019’a kadar hep birlikte sokak sokak, kapı kapı dolaşarak herkese ulaşacağız. Durmak yok. Yola devam” şeklinde konuştu.

“TARİH YAZDINIZ”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de Tekirdağ genelinde 7’nci ilçe kongresini Çerkezköy’de yaptıklarını belirterek “2002’den bu yana tarih yazdınız. İlk defa 3 milletvekili çıkardınız” dedi. Türkiye’niz üzerinde oynanan oyunlar olduğunu kaydeden Akgün “Türkiye artık kendi silahlarını kendi yapıyor. O yüzden ürküyorlar. Biz her şeyimizi üretiyoruz. Size ihtiyacımız yok” dedi.

“ÇEK GİT ARTIK”

2019’da yapılan yerel ve genel seçimlere de değinen Akgün “Yıllardır belediyeleri CHP’li başkanlar yönetiyor. Çorlu Belediye Başkanına sesleniyorum. Hizmetin yok, yolun yok, çek git artık. Sen gitmezsen biz sandalyeyi çeker alırız” dedi. CHP’li belediyelerin hizmet üretmediğini öne süren Akgün “Biz hizmetlerin peşindeyiz. Bir olun, birlikte olun hep birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni ve ilçeleri alırız” dedi. Kongrede konuşan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da “Çerkezköy önceki yıllarda olduğu gibi kongresine de coşkulu bir şekilde katılım sağladı. Kongreler bizler için bir bayrak değişimidir. Bu bayrak değişimlerinde bu millet için hizmet etmiş kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“MAZLUMLARIN GÖZÜ BURADA”

Genel seçimlerle ilgili de konuşan Doğan “Bizler AK Parti iktidarı olarak bu ülke için milletine en iyi hizmet eden hükümetlerin tekniğini biliyoruz. Kendimize çok büyük hedefleri koyduk, yüzde 50+1. Her zaman halka hizmet hakka hizmettir diye milletimizle birlikte olduk. Bundan sonra da el birliği ile beraber olacağımıza inanıyorum. Çünkü sadece bu ülkede bize ihtiyaç yok. Tüm dünyadaki milletlerin, ümmetin, mazlumların gözü burada. Hep birlikte önümüzdeki seçimler için ya Allah bismillah diyoruz. Kaldığımız yerden devam ediyoruz” dedi.

“TRAKYA’NIN GURUR OLAN İLÇELERDEN BİRİ”

Ayşe Doğan’ın konuşmasının ardından AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun çalışma temposundan bahseden Yel, dünya lideri olmanın kolay bir şey olmadığını belirterek “Durmaksınız hiç dinlenmeden, başkalarının yattığı yerden konuştuğu gibi değil, gerçekten milleti için kendi canını feda etme pahasına çalışan cumhurbaşkanına bizler de layık olmak zorundayız. Çerkezköyümüz yine Kapaklı gibi Trakya’nın gururu olan ilçelerden bir tanesi. 1 Kasım seçimleri AK Parti için tarihi bir günse, o gün sizlerin kapı kapı dolaşarak yola çıkmanız sayesinde biz 3 milletvekili olarak sizleri temsil ediyorsak, bundan sonra inanıyorum ki ilimizdeki tüm belediyelerle beraber büyükşehir belediyesini inşallah sizler kazandıracaksınız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“TEKİRDAĞ EMİN ELLERE EMANET EDİLECEK”

Yerel seçimleri kazanmakla işin bitmediğini, sonrasında da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğunu söyleyen Milletvekili Yel “Bu seçimden de inşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız. Milletvekili sayımız 7 oldu. 7 milletvekilinin 7’sinin de Tekirdağ’a AK Parti milletvekili olarak kazandırmaya söz veriyorum. 2019 seçimlerinde sonra Tekirdağ emin ellere emanet edilecek”  dedi.

“HERHANGİ BİR ADIM ATILMADI”

Çerkezköy’den geçen derenin yıllardan beri sıkıntı yarattığını kaydeden Yel “Devlet Su İşleri’nin hazırlamış olduğu projenin yapılabilmesi için kamulaştırma yapılması gerekiyor. Bu kamulaştırmanın kaynağı büyükşehir belediyesinde olmasına rağmen bugüne kadar herhangi bir adım atılmadı. Yarın meydana gelebilecek olası bir sel felaketinden bir vatandaşımız herhangi bir şekilde can ve mal kaybına uğrarsa bunun sorumlusu hem Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı hem de Çerkezköy Belediye Başkanıdır. İnşallah 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlerden sonra AK Parti bayrağının dalgalanacağı büyükşehir belediyesi ve Çerkezköy belediyesi el ele verecek ve inşallah bu dereyi ıslah edeceğiz” dedi.

“TARİH YAZAN BİR TEŞKİLAT OLACAĞIZ”

Kongrede son konuşmayı AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel yaptı. Teşkilatların birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece her türlü zorluğun altından kalkabilecek güce sahip olduğunu kaydeden Yüksel “Biz dediğimiz sürece, birbirimizse kenetlendiğimiz sürece her şeyin altından kalkabileceğimize inanırsak, bu şuurla hareket edersek inanıyorum ki 31 Mart akşamı saat 17:00’dan sonra ve Kasım ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlerden sonra biz tarih yazan bir teşkilat olacağız. Bizim Çerkezköy’de 2 dönem boyunca yaptıklarımız, üstelik büyükşehir olmadan, cebinizde 1.4 milyar para olmadan 2 dönem Çerkezköy’ü bu hale getirmiş bir belediye başkanımız var. 3 buçuk yıldır, cebinde ekstradan 1.4 milyar lira bütçesi olan bir büyükşehir ile birlikte 3 buçuk yıldır Çerkezköy’e bir çivi dahi çakamayan, bizim yaptıklarımızın tadilat ve onarımını dahi yapamayan belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkanı var. Bizler o gün bir arada olmuş olsaydık bugün kalktığımızda CHP’li bir belediye ile karşı karşıya kalmak zorunda kalmayacaktık. Bu saatten sonra hiç kimse ‘ben’ diyemez. ‘Ben’ diyen aramızda yer alamaz. Eğer ‘biz’ diyemezsek bizden sonraki nesillere ihanet etmiş olacağız” diye konuştu.

“VATANDAŞIN SİZE VERDİĞİ OYA İHANET EDİYORSUNUZ”

2014’te CHP’li belediyenin şeffaf belediyecilik vaadinde bulunduğunu kaydeden Yüksel “Şeffaf belediyecilik yaptığın işleri doğrudan teminlerle yapmakla mı oluyor? Şeffaf belediyecilik çiçekle böcekle uğraşmakla mı oluyor? Böyle bir gaflet içinde olanlar 2019’da o sandığa gömülecektir” dedi. 3 buçuk yıldır Kızılpınar’a çivi dahi çakılmadığını belirten Yüksel tek yön uygulamasını da eleştirerek “Esnafa kan ağlatıyorsunuz. Okullar açılır açılmaz çöktü uygulamanız. Çünkü istişare kültürünüz yok. Siz vatandaşın size verdiği oya ihanet ediyorsunuz” dedi.

“O KOLTUĞU TERK EDECEKSİNİZ”

Çerkezköy Belediye Başkanının, ilçedeki vatandaşların hakkını da savunamadığını öne süren Yüksel, “Büyükşehir belediye başkanına ‘Benim bütçeden almam gereken payı bana vereceksin’ neden demiyorsun? Sen sessiz kalmayacaksın. Sen sessiz kaldıkça vatandaş acı çekiyor, asosyal bir belediyeciliğe mahkum kalıyor. Siz vatandaşınızın hakkını savunmak zorundasınız. Siz vatandaşın hakkını savunamıyorsunuz, o koltuğu terk edeceksiniz” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Abdullah Öğe başkanlığındaki yönetimde Adem İçli, Ahmet Yıldız, Bedri Beyazsu, Burak Ünsal, Dilber Arı, Ercan Bulduk, Ercan Erdoğan, Ercan Tanışık, Fatih Öceş, Filiz Gören, Göksel Bozdağ, Haluk Demir, İnci Engirli, Kamil Özer, Meral Sarıgül, Mikail Çelik, Hasan İşcan, Nurettin Eser, Ömer Güner, Rengin Güler, Salih Azbay, Süleyman Bahçekapılı, Umut Danış ve Ümit Kök yer aldı.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

25.9.2017
Vatandaş
Yav he he... yahu insan önce bir üslubuna dikkat eder... çek git yoksa koltuğu altından çeker alırız, sandığa gömeriz... sizin siyasi edep adabdan haberiniz yok mu? ağa babalarınız ne ise siz de osunuz... çerkezköyün trakyanın güzelim insanlarından kirli ellerinizi ve kof zihniyetinizi uzak tutun...

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34