°C
TREN KAZASINDA ÖLENLER KARANFİLLERLE ANILDI
11.09.2018
381
Çorlu’da 8 Temmuz’da meydana gelen kazada yakınlarını kaybedenler ve yaralananların aileleri, tren güzergahının geçtiği alana karanfil bıraktı.

Çorlu’da 8 Temmuz 2018’de meydana gelen kazada 25 kişi hayatını kaybederken 340 kişi de yaralanmıştı. Kazada hayatını kaybedenlerin ve yaralananların yakınları Çorlu’nun Sarılar Mahallesi’nde tren güzergahının geçtiği alana karanfil bıraktı, sorumluların cezalandırılmasını istedi.

KÖYLÜLERE TEŞEKKÜR ETTİLER

Tren kazasında yakınlarını kaybedenlerin aileleri, olay yerine karanfil bırakmak üzere Sarılar Mahallesi’nde toplandı. Yaşanan kaza sonrasında traktörleriyle yaralıları taşıyan köylülere teşekkür ettiler. Yaşanan yağış yüzünden tren kazasının olduğu noktaya ulaşamayan kalabalık, Sarılar Mahallesi’nde basın açıklaması yaptı.

“YAŞADIĞIMIZ DURUM ÇOK ACI VE TELAFİSİ YOK”

Kazada kardeşi ve 14 yaşındaki kızı Bihter Bilgin'i kaybeden Zeliha Bilgin, toplanan grup adına basın açıklamasını okudu. Kızının çektirdiği son fotoğrafı gösteren Bilgin, “Ben bugün kızıma sarılamayacağım. Kardeşlerime sarılamayacağım. Onlar kim bilir bana nasıl bir sürpriz yapacaklardı? 8 Temmuz günü yaşanan olay çok acı ve ihmal doluydu. Burada 25 kişi hayatını kaybederken, 340 kişi de yaralandı. Bizler, ölenlerin yakınları olarak yaşanan olayın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Olayın sorumluları kimlerse bulunarak mutlaka gereken cezayı çekmeliler. Biz, aldığımız ilaçlar sayesinde ayakta kalabiliyoruz. Ölenleri asla unutmadık, asla da unutmayacağız. Bugün benim doğum günüm. Kızım ve kardeşim bu kazada ölmeseydi şuan bana doğum günü sürprizi hazırlıyor olacaktılar. Yaşadığımız durum çok acı ve telafisi yok” ifadelerine yer verdi.

RAYLARIN ÜZERİNE KARANFİL BIRAKILDI

Sarılar Mahallesi’nde düzenlenen programa katılan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun da konunun mecliste takipçisi olduklarını belirterek, sorumlulara gerekli cezanın verilmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Konuşmaların ardından tren raylarının bulunduğu bölgeye gidildi. Rayların üzerine karanfil bırakıldı. Kazada ölenlerin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com