°C
“ÜLKEMİZ EN KARANLIK GÜNLERİNDEN BİRİNİ YAŞADI”
12.09.2018
335
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Bir asra yakın demokrasi deneyimi olan ülkemiz, 38 yıl önce bugün en karanlık günlerinden birini yaşadı” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin 38. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“DEMOKRASİMİZ AĞIR BİR YARA ALDI”

12 Eylül Darbesi’nin ülkemizde birçok olumsuzluğa neden olduğunu ifade eden Başkan Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi, “70'li yıllarda, siyasi görüş ayrılıklarından kaynaklanan kutuplaşmalar toplum içerisinde çatışmalara neden oldu. Ülkeye hâkim olan anarşi ortamını fırsat olarak gören dönemin Genel Kurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren'nin liderliğini yaptığı cunta, yönetime el koydu. 12 Eylül Askeri Darbesi sonucunda o tarihte yürürlükte olan 1961 Anayasası askıya alındı. Siyasi partiler kapatıldı ve liderlerine siyaset yasağı getirildi. 12 Eylül Askeri Darbesi nedeniyle demokrasimiz ağır bir yara almış ve bu darbenin siyasi, ekonomik, hukuksal ve sosyolojik anlamda olumsuz etkileri olmuştur. En ideal yönetiminin demokrasi olduğunun bilinciyle, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere en büyük mirası olan Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, demokrasimizi hedef alan müdahaleler kimden gelirse gelsin, karşısında olduğumuzu ve bundan sonra da darbelere karşı durmaya devam edeceğimizi bir kez daha ilan ediyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com