°C
“325 BİN METREKARE YEŞİL ALAN KAZANDIRDIK”
14.09.2018
293
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kentimize 4 buçuk yıllık görev süremizde 325 bin 151 metrekare yeşil alan kazandırdık” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay 4 buçuk yıllık görev süresi boyunca sanayi kenti olan Çerkezköy’de yeşil alan çalışmalarına önem verdiklerini ve kente 325 bin 151 metrekare yeşil alan kazandırdıklarını söyledi.

“HALKIN NEFES ALABİLDİĞİ ALANLARA DÖNÜŞTÜRDÜK”

Özellikle sanayi kenti olması dolayısıyla işçi kesiminin yaşadığı Çerkezköy’de ailelerin hoşça vakit geçirebilmeleri için yeşil alan çalışmalarına önem verdiklerini açıklayan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Eskiden ailelerin girmekten imtina ettiği, korktuğu karanlık mekanları yeniden düzenleyerek, Çerkezköy halkının nefes alabildiği alanlar haline getirdik. Kentimizde işletme mantığında olan parkları revize ederek halkımızın kullanımına kazandırdık” ifadelerini kullandı. Tepe Piknik Alanı’nı da yenileyerek ailelerin gelebileceği bir alan haline getirildiğini sözlerine ekleyen Başkan Akay, “Tepe Piknik Alanımızda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları yaptık. Ailelerimiz burada dilediğince mangal, piknik, spor yapabiliyor, çocuklarımız da 23 Nisan Çocuk Parkımızda oyun oynayabiliyor” açıklamalarında bulundu.

56 YENİ PARK YAPILDI

Çerkezköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından son 4 buçuk yılda 50 mevcut parkın revize edilerek vatandaşların kullanımına sunulduğunu kaydeden Başkan Akay, “Bunun dışında Naim Süleymanoğlu Parkı, Şehit Ömer Halisdemir Parkı, Huzur Sokak Parkı ve Bülent Ecevit Parkı gibi kentimizin dört bir yanında toplam 56 adet yeni park alanları oluşturduk. Ayrıca 325 bin 151 metrekare yeşil alan da Çerkezköy halkının hizmetine sunuldu” diye konuştu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com