°C
“ENGELLİ KADROLARINI ARTTIRACAĞIZ”
14.09.2018
346
Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Erkılınç, “Engelli kardeşlerimizin sorunlarını bize aktaracak ve sorunların çözümünde yardımcı olacak encümenler belirleyeceğiz. Ayrıca belediyede engelli kadrolarında artış yapacağız” dedi.

Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Erkılınç dün Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Çerkezköy Şubesi üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Burada engelli vatandaşlara yönelik projelerini anlatan Erkılınç, Belediye yönetiminde engellileri temsilen mutlaka birinin olması gerektiğini belirterek, Belediye Başkanı olduğu takdirde, kadrolarında da artış yapacaklarını söyledi.

“BUGÜN SİZLERLEYİM”

Kahvaltı programı öncesinde Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi üyeleri tarafından hazırlanan hediyelikler AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Erkılınç’a takdim edildi. Erkılınç, TSD Şube üyelerine hediyeleri için teşekkür etti. Sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Aday Adayı Erkılınç, “Kıymetli Dernek Başkanım, sevgili kardeşler hepiniz hoş geldiniz. Malumunuz önümüzde bir seçim süreci var. Adalet ve Kalkınma Partisi Aday Adayı olarak Çerkezköy’de Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geliyorum, bugün de sizlerleyim. İşadamlarından önce sizlerle bir araya gelerek, gerek vicdanen gerek insani duygular ile uygun gördüm. Sizleri millet olarak geç anladık. Sizleri Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte toplumun gerçeği ile yüzleştirdik. Sizlerdeki enerji, pozitif yaşam, bizlerde olsa hayata farklı bakardık” dedi.

“ÇERKEZKÖY’DEN NE GÖTÜRÜRÜZ’ DEĞİL ‘NE BIRAKIRIZ’ DÜŞÜNCESİNDEYİZ”

Engelli vatandaşların belediye yönetiminde bir temsilcisi olması gerektiğini ve engellilerin sorunlarını dile getirmesi gerektiğini söyleyen Belediye Başkan Aday Adayı Erkılınç, “Bizim başkanlık sürecimizde sizler mutlaka belediye yönetiminde yer alacaksınız. Sizin gibi görecek, sizin gibi duyacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Adaylık olduktan sonra tabiki sizlerle ilgili projelerimizi açıklayacağız. Çerkezköy bize her şeyi verdi. Biz giderayak ‘Çerkezköy’den ne götürürüz’ değil, ‘Çerkezköy’e ne bırakırız’ diye düşünüyoruz. Bugün sizlerle tanıştım. Bugüne kadar tanışmadığım için sizlerden özür diliyorum. Söylenmeyeni söylemek, düşünülmeyeni düşünmek için buradayım. Buradan işadamlarına ve yerel yönetimlere sesleniyorum; siyasi görüşünüz ne olursa olsun duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

Sonrasında Çerkezköy’ün sorunları ile ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Aday Adayı Erkılınç, “Çerkezköy’de 35 yıldır elle tutulur bir şey bırakmadılar. İlçe gelişti, nüfus yoğunluğu arttı, ihtiyaçlar arttı ama hala Atatürk Caddesi ile uğraşıyorlar. Ve yapılan onca çalışmaya rağmen şu yol sorununu çözemediler. Yaşanan süreci hep birlikte atlatacağız. Çerkezköy’e güzel bir gelecek kazandıracağız” diye konuştu.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Engelliler için de projelerinin olduğunu söyleyen Erkılınç, “Az önce açıklamamda belirttiğim gibi engelli bireylerimizden bir temsilcinin belediye yönetiminde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Onların sorunlarını bize aktaracak ve sorunların çözümünde yardımcı olacak encümenler belirleyeceğiz. Ayrıca belediyede engelli kadrolarında artış yapacağız. Engelli kardeşlerimize istihdam olanağı sağlayacağız” ifadelerine yer verdi.

“YEREL SİYASETÇİLER BİZE ‘DİLENCİ DERNEĞİ’ GÖZÜYLE BAKIYOR”

Erkılınç’ın açıklamalarının ardından bir konuşma gerçekleştiren Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, engelli bireylerin daha iyi yaşama kavuşması için dernek faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, yerel yönetimlerin kendilerine destek vermediğini söyledi. Çerkezköy’de bin 436 tane üyeye sahip olduklarını belirten Çetinkaya, “Türkiye’nin her tarafına gittik. Diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının nasıl bir çalışma yaptıklarını inceledik. Biz Engelliler Derneği olarak neler yapabilirizi konuştuk. Fakat Çerkezköy’de yerel siyasetçiler derneğimizin kapısını bile çalmıyor. Bize ‘Dilenci Derneği’ gözüyle bakıyorlar. Acaba oraya gidersem benden bir şey ister mi? Düşüncesindeler. Bizim hiçbir şey istediğimiz yok. Allah’a hamd olsun elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Kendi çabamızla bir şeyler yapıyoruz” şeklinde konuştu. Çetinkaya konuşmasının devamında, engellilere üye kartı vererek, bazı firmalarla indirim anlaşması yaptıklarını ve engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

“SEVE SEVE YARDIMCI OLURUM”

Kendisine ait işyerinde de engellilere indirim sağlayacağını söyleyen Erkılınç, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Burada sizin verdiğiniz mücadelelere sonuna kadar destek olacağım. Ben de kendime ait Happy Hours Cafe’de TSD üyelerine yüzde 40 indirim veriyorum ve imzalayacağımız protokolü de bir ömür boyu geçerli kılıyorum” açıklamalarında bulundu. Konuşmaların ardından yüzde 40 indirim protokolü Erkılınç ve Çetinkaya tarafından imzalandı.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com