°C
ÇERKEZKÖYLÜ BALIKÇILAR DERTLİ!
14.09.2018
459
Çerkezköylü balıkçılar, Belediye tarafından yapılan ve kendilerine tahsis edilen dükkanlarda gerekli tadilatların yapılmaması ve eksik teslim edilmesi nedeniyle tepkili.

Çerkezköy Modern Kapalı Pazar Yeri’nde balıkçılık yapan esnaflar, kendilerine ayrılan bölümde gerekli tadilatların yapılmaması ve kendilerine dükkanların eksik bir şekilde teslim edilmesine tepki gösterdi.

“BİZ VATANDAŞA DAHA GÜZEL ORTAMDA HİZMET VERMEK İSTİYORUZ”

Çerkezköy’de uzun yıllar balıkçılık yapan ve ucuz, taze balıkları vatandaşlarla buluşturmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Çorlu Balıkçılık Sahibi Eyüp Çelik, “Biz isteriz ki vatandaşlara daha güzel bir ortamda balık sunalım. Daha modern, daha iyi şartlarda onlara balık servis edelim. Ama Belediye tarafından yapılan Pazar Yeri’nde balıkçı esnafının geri plana itildiğini düşünüyorum. Bize en arka bölümde yer verdikleri gibi 1 Eylül’de açılan balık sezonunda teslim etmediler. Yerleri nasıl belirlediler onun hakkında da bilgi yok. Kura çekmediler, herhangi bir açıklamada da bulunmadılar, biz dükkanlarımızı bu şekilde teslim aldık. Yerleri hep gelişigüzel aldık” ifadelerine yer verdi.

“KEPENK BİLE YOKTU”

Dükkanların çok küçük olduğunu ve kepenk bile yapılmadığını söyleyen Çorlu Balıkçılık Sahiplerinden Yaşar Dündar da, “Dükkanları teslim aldığımızda kepenk yoktu. 5 bin lira masraf ettik, kepenklerimizi kendimiz yaptık. Fayansları döşenmemiş, kanalizasyonu yok. Bu kadar eksikle birlikte bizim tadilat masraflarımız da arttı. Yapılan kaldırımda 3 kişi yanyana gezemiyor. Bu şekilde bize dükkan teslim edilmesini doğru bulmuyoruz. Elektrik sistemini dahi biz kendi imkanlarımızla yaptık. Bu konuda ciddi sıkıntılarımız var” diye konuştu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com