°C
“ÜLKEMİZİN GÜVENCESİ SİZLERSİNİZ”
16.09.2018
287
Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, “Sevgili öğrencilerimiz, Ülkemizin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan sizlersiniz” dedi.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayarak yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere, velilere ve öğretmenlere seslendi.

177 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPACAK

Tekirdağ’da yeni eğitim öğretim yılında 421’i resmî 124’ü özel olmak üzere toplam 545 okul ile 35’i resmi 182’si özel olmak üzere toplam 217 kurumun yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu söyleyen Ulusan, “Bugün itibariyle 10 bin 800 öğretmenimiz 177 bin 170 öğrencimize eğitim öğretim hizmeti vermeye devam edilecektir” dedi. Sonrasında öğrencilere seslenen Ulusan mesajında şu ifadelere yer verdi, “İnanıyorum ki bugün her birinizin yüreği aynı umutlarla çarpmakta, hepinizin yüzünde aynı duyguların parıltıları dolaşmaktadır. Ülkemizin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan sizlersiniz. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan bir nesil olmanız için, yarınlarınız için sizleri yetiştirmekteyiz” dedi.

ÖĞRETMENLERE VE VELİLERE SESLENDİ

Ardından öğretmen ve velilere de seslenen Ulusan, “Değerli öğretmenlerimiz, Kalplerin sevgiye, beyinlerin bilgiye ihtiyaç duyduğu günümüzde ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağınıza inancımız tamdır. “Çocuğun hayatına dokunmak, onunla her gün göz göze gelmek, onun hayatında çocuk diliyle söylersek ´kocaman´ yer sahibi olmak, umut dolu çocuk dünyasının kaptanı ve kahramanı olmak” zorunluluğunu kendimizde hissetmeliyiz. Sizlerin fedakârca yaptığınız sevgi ve bilgi aşıları, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltecektir. Tekirdağ’ımız, sizin elinizden yayılan eğitimin ışığı ile aydınlanacaktır. Değerli veliler, Eğitim camiası olarak sizlerle ve eğitime destek olan her gönüldaşımızla birlikte, büyük bir aileyiz. Yaşamın en önemli işinin eğitim olduğunun farkındalığıyla en kıymetli varlıklarımız olan öğrencilerimizi sadece akademik başarı anlamında değil, onları her alanda başarılı kılacak özgün, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif çalışmalarla da güçlendirmek istiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ve İlköğretim Haftamızın tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com