°C
AK PARTİ VE MHP’DEN İTTİFAK AÇIKLAMASI
18.09.2018
313
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından MHP İlçe Teşkilatı’na bir ziyaret gerçekleştirildi.

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Yönetim Kurulu üyeleri MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Çerkezköy’de yaşanan sıkıntılarla ilgili çözüm önerilerinin görüşüleceği kaydedildi. Görüşme sonunda basın mensuplarının ‘Yerel seçimde ittifak düşünüyor musunuz?’ sorusuna ise AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ayrı ayrı yanıt verdi.

SİYASİ HAZIRLIKLAR BAŞLIYOR

Ziyarette konuşan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Bildiğiniz üzere siyasi hazırlıklarımız başladı. Yerel seçimlerle ilgili neler yapılabileceği noktasında istişarede bulunmak için AK Parti Yönetimi ziyaret etti teşkilatımızı. Genel Merkezimizin direktifleri doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Biz isteriz ki bölgemizin sorunlarını hep birlikte tartışalım. Bu vesile ile güzel bir adım atacağımıza inanıyorum” dedi.

“BİZ BURADA DOĞDUK, TERK ETMEYECEĞİZ”

Sonrasında konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe de, “Son dönemlerde MHP ile beraber çalışmalarımız oluyor. 16 Nisan Referandumu’nda ve Genel Seçimlerde hepinizin bildiği üzere beraber hareket ettik. Çerkezköy’de 81 vilayetten insan yaşıyor. Tabi ki sıkıntılarımız da oluyor ama ne kadar sıkıntımız olursa olsun biz burada doğduk ve burayı terk etmeyeceğiz. Sorunları çözmek adına birlikte hareket edeceğiz. Seçimler öncesinde de zaten ortak görüşmelerimiz oluyordu. Çerkezköy’le ilgili ne yapabileceğimizi aldığımız ortak kararlarla uyguluyorduk” ifadelerine yer verdi.

“GENEL MERKEZİMİZİN TAKDİRİ”

Sonrasında basın mensuplarının yerelde ittifak düşünüyor musunuz? sorusuna MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “Genel Merkezimizin takdiri ittifak var derseler biz de üzerimize düşen görevi yapacağız. Tabi genel merkezimizin bununla ilgili bir çalışması var. Bizim hedefimiz Çerkezköy’e en iyi hizmeti veren bir aday çıkarmak. Genel Merkezimizin alacağı kararı bekliyoruz” diye konuştu.

“2 PARTİ DE ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPACAK”

Öte yandan AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Öğe de yerel seçimde ittifak tartışmalarında iki partinin de üzerine düşeni yapacağını belirterek, “Bildiğiniz gibi yaklaşık 2 yıldır MHP ile istişare halindeyiz. Genel Merkezimiz ne derse biz üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Ben 2 partinin de üzerine düşen görevi yerine getireceğine inanıyorum. İttifak olmasa bile biz zaten sürekli istişare halindeyiz. Biz birlikte iyi bir gücüz. Birileri milletin, devletin manevi değerlerine hakaret eden bir parti ile ittifak yapıyorsa biz de devletimizin ve milletimizin değerlerine saygı duyan bir partiyle ittifak yaparız” diyerek cevap verdi. Konuşmaların ardından AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın el sıkıştığı fotoğrafı MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e hediye etti.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com