°C
3 AY İCRA EDİLEMEYECEK
18.09.2018
679
Çerkezköy’de faaliyet gösteren ve son dönemlerde öne çıkan bazı firmaların konkordato ilan ettiği ortaya çıktı! Mahkeme kararları ilan edilirken, şirketlerin borçları askıya alındı...

ÇERKEZKÖY’de bazı şirketler konkordato ilan etti. Mahkemeye müracaat eden firmalar konkordato kararı aldırırken, borçlarından bir süreliğine kurtuldu. Şirketlerin çoğunun konkordato kararının üç aylık olduğu öğrenildi.

PİYASADALARDAKİ ekonomik durgunluk nedeniyle bazı şirketler konkordato ilan ettiği belirtiliyor. Konkordato ilan edenlerin büyük bölümü inşaat firmaları olurken, geçtiğimiz ay başlayan mahkeme kararlarının bir bölümü de bu ay içinde alınmaya başladı. Söz konusu firmaların konkordatosu ilana da çıktı.

HACİZ YAPILAMAYACAK

ÇERKEZKÖY Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Asliye Ticaret Mahkemesi sıfatıyla şirketlerin talepleri karara bağlandı. Mahkeme, şirketlere yönelik yeni haciz yapılmasını yasaklarken, üç ay geçici mühlet verdi. Mahkeme, şirket faaliyetlerinin denetimi ve onayı için de bir Mali Müşaviri konkordato komiseri atadı. Ekspres’e açıklama yapan Çerkezköy’de tanınan şirketlerin sahipleri, geçici süreyle bu kararı aldırdıklarını belirtmekle yetindi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com