°C
TRAKYA BÖLGESİ’NİN EN YOĞUN ÇALIŞAN EĞİTİM YUVASI
20.09.2018
205
Çerkezköy Halk eğitim Merkezi kurs sezonu açıldı. 50’nin üzerinde açılması beklenen kursların sayısının Çerkezköylü vatandaşların talebine göre artması bekleniyor.

Talebin yoğunluğuna göre kurs açılan Halk Eğitim Merkezi’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılında yaklaşık 50’nin üzerinde kurs açılması planlanıyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan okuma-yazma kurslarının bu yıl da devam edeceği öğrenildi.

‘MERHABA’ DEMEYE HAZIRLANIYOR

Trakya Bölgesi’nin en yoğun şekilde çalışan halk eğitim merkezi olan Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi, yeni dönemde de 50’nin üzerinde kursla Çerkezköy halkına ‘Merhaba’ demeye hazırlanıyor. 17 Eylül Pazartesi günü itibariyle kursların açıldığı duyurulurken, çok kısa süre içerisinde de üniversiteye hazırlık kursunun açılması bekleniyor.

EN FAZLA KURS AÇILAN HALK EĞİTİM MERKEZİ

Vatandaşlarla birebir görüşerek, hem onlara meslek kazandırmak hem de onlara günlük rutin işlerin dışında hobi kazandırmak amacıyla Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi her yıl yeni kurslar açmaya devam ediyor. Özellikle sanayi kentinin yoğun olduğu Çerkezköy’de fabrikalardan yoğun talep geliyor. Tüm kurslar ücretsiz bir şekilde vatandaşlara sunulurken, gelen yoğun talep karşısında da yeni kurslar açılıyor. Yeni sezonda da Halk Eğitim Merkezi meslek kurslarının devam edeceği öğrenilirken, aynı zamanda yabancı dil eğitimlerinin de süreceği belirtildi.

Haber/Abdulkadir Arslan

 

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com