°C
AKAY’DAN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI
21.09.2018
159
Çerkezköy Belediyesi tarafından Muharrem Ayı nedeniyle Belediye Meydanı’nda aşure dağıtımı gerçekleştirildi.

Çerkezköy Belediye Meydanı’nda vatandaşlara 10 bin adet aşure dağıtıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Enver Bayram ile birlikte vatandaşlara aşure dağıtan Belediye Başkanı Vahap Akay, Muharrem Ayı’nın birlik ve beraberliğin daha çok pekişeceği bir ay olması temennisinde bulundu.

“10 BİN KASE AŞURE DAĞITTIK”

Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara aşure ikram edilirken, Muharrem ayının birlik ve beraberliğin daha çok pekişeceği bir ay olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi olarak Muharrem ayı dolayısı ile her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıttık. 10 bin kase yaptırdığımız aşureleri ilçemiz genelinde bulunan camilerde öğle namazı çıkışında, Cumhuriyet Meydanı’nda, kamu kurum ve kuruluşları ile Çerkezköy K1 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda dağıttık” dedi.

“ÖNEMLİ VE HÜZÜNLÜ BİR YERİ VAR”

Muharrem ayının İslam tarihinde önemli ve hüzünlü bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü’nün bizim için bir başka önemi de Kerbela olayıdır. Hazreti Hüseyin’in şehit edildiği bu olay da Aşure Günü’ne denk gelmiş, bu günü vicdan sızlatıcı, ıstırap dolu bir gün haline dönüştürmüştür” dedi. “Bu gün ortak paydada buluşma günüdür” diyen Belediye Başkanı Vahap Akay, ülkemizin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini de belirterek, “Allah bütün milletimize birlik beraberlik nasip etsin. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Belediye olarak milli günlerde olduğu gibi dini günleri de vatandaşlarımızla birlikte yaşamaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com