°C
RUS VE TÜRK ŞİRKETTEN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ
23.09.2018
275
Yandex.Market ile Hepsiburada.com ortak platform kuruyor.

Rusya ve Türkiye’de e-ticaretin devleri Yandex.Market ile Hepsiburada.com arasında stratejik işbirliği anlaşması yapıldığı duyuruldu. Kommersant gazetesinin haberine göre, iki şirket arasındaki entegre çabalar gelecek ay (Ekim 2018’de) başlayacak.

Söz konusu anlaşmayı Yandex.Market Uluslarararası Gelişme Departmanı Müdürü Aleks Vasilyev duyurdu ve Hepsiburada.com Ticari Grup Başkanı Emre Ekmekçi de doğruladı.

Buna göre Yandex.Market kullanıcıları, Hepsiburada.com platforuma bağlanabilecek ve giysi, ayakkabı, aksesuar, ev tekstili ve çeşitli ev aletleri ile ev eşyaları satın alabilecek.

Ayrıca Hepsiburada.com’un 100 bin metrekarelik fullfilment merkezindeki Türk mallarının alınabilmesini elverişli hale getirecek ortak bir lojistik çözümün uygulamaya konacağı bildirildi. Satın alınan ürünlerin 4-7 günde Rusya’ya getirileceği belirtiliyor.

2001’de Doğan Grubu adına Hanzade Doğan Boyner tarafından kurulan Hepsiburada.com’un, 2 bin ticari markadan 20 bin kadar ürünü e-ticaret yoluyla satan ve her ay 21 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilen Türkiye’nin en büyük online alışveriş sitesi olduğu vurgulanıyor.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com