°C
İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAY
28.9.2017
1904
Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, ilçe başkanlığına yeniden adaylığını açıkladı. Camcı “Partimin ilçe başkanlığına tekrar adayım. Çünkü Çerkezköy için daha söyleyecek sözümüz, yapacak işlerimiz var. Çünkü sevdamız Çerkezköy” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, dün saat 11:00’da parti binasında ilçe başkan adaylığını açıkladı.

SÜREÇ BAŞLADI

Genel merkezin ‘muhtarlık bölgesi delegeleri ve parti içi ön seçmen seçimleri ile ilgili il ve ilçe kongreleri’ seçimleri ile ilgili 10 Mayıs 2017 tarihli genelgeyi il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiğini ve ilgili genelge ekinde gönderdiği seçim takvimine göre sürecin başladığını kaydeden Camcı “Yönetim kurulunda aldığımız karar ile de delege seçimlerinin yapılacağı tarihi geçtiğimiz günlerde yaptığımız yazılı açıklama ile paylaşmıştık. 30 Eylül cumartesi ve 1 Ekim Pazar günü yapılacak delege seçimleri ve sonrasında gerçekleşecek ilçe kongremiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.

“BU SÜREÇLERİ HEP BİRLİKTE GEÇİRDİK”

10 Nisan 2016 tarihinde yapılan kongre ile göreve başladıklarını anımsatan Camcı “Geçen süre içerisinde hep birlikte partimiz için var gücümüzle çalışarak hizmet etmeye devam ettik. Çeşitli çalışmalar, ziyaretler, programlar ve tabi ki zorlu bir referandum sürecini hep birlikte geçirdik. Yapılacak olan ilçe kongremizde tüm çalışmalarımızı ayrıntılarıyla anlatacağız” diye konuştu.

“BU EKİP İLE ÇALIŞMAKTAN GURUR DUYUYORUM”

Bu süreçlerde partinin her kademesinde görev yapan ve emek harcayan herkese teşekkür eden Camcı “Bu ekip ve partimizin tüm üyeleri ile çalışmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu ekip 10 Nisan 2016’da işe başlayan bir ekip değil, bu ekip uzun yıllar önce yola çıkan, yaptığı çalışmalar ve verdiği emek ile partimizi Çerkezköy’de iktidara taşıyan ekip. Bu ekip, Çerkezköy’de yıllar sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin şanlı bayrağını dalgalandıran ekip. Bu ekip, ‘sevdamız Çerkezköy’ diyerek yola çıkan genç ve çalışkan başkanımız Vahap Akay’ı Çerkezköy halkına kazandıran ekip. Bu ekip, 16 Nisan referandumunda her türlü baskıya ve haksızlığa rağmen, OHAL döneminde meydanlarda çalışarak, emek vererek Çerkezköy’de hayır oylarının çıkmasını sağlayan ekip” dedi.

“ÖNCELİKLE BU ŞEHRİ ALMAK ZORUNDAYIZ”

2014 yerel seçimlerinde ve 16 Nisan’da hep birlikte yakaladıkları bu başarıyı 2019 yılında yapılacak olan, önce yerel seçimlerde, sonrasında da genel seçimler ile cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de devam ettirmek istediklerini dile getiren Engin Camcı “Partimizi daha da güçlendirerek, güçlü bir Çerkezköy ve civar ilçeleri ile birlikte daha güçlü bir Tekirdağ için mücadele edeceğiz. Partimizin iktidar yolundaki yürüyüşüne katkı vermek, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini almak için öncelikle bu şehri almak zorundayız” dedi.

“HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Hedeflerinin büyük olduğunu söyleyen Camcı “Bunun için güçlü, gönüllü ve özverili kadrolarla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Memleketin içinde bulunduğu bu dönemde her arkadaşımız gibi ben de terimin son damlasına kadar mücadele edeceğim” dedi.

“BEYAZ LİSTE İÇİN DESTEK İSTEDİ”

Hafta sonunda yapılacak delege seçimlerinin ve sonrasında yapılacak olan ilçe kongresinin barış, dostluk, kardeşlik ve dayanışma içerisinde geçmesini ve bir demokrasi şölenine dönüşmesini temenni eden Camcı “Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ diyerek önemini vurguladığı, mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum partimin ilçe başkanlığına tekrar adayım. Çünkü Çerkezköy için daha söyleyecek sözümüz, yapacak işlerimiz var. Çünkü sevdamız Çerkezköy. Partimin her kongre sonrası daha da güçlendiğini bilerek, sonuçta kazananın partim olacağına inancım tamdır” dedi. Camcı, delege seçimlerinde üyelerden beyaz liste için destek istedi.

AKAY DA DESTEK VERDİ

Parti binası önünde kalabalık bir grupla açıklama yapan Engin Camcı’ya Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ilçe eski başkanlarından Birol Öztürk, Hasan Demir ve belediye meclis üyeleri de destek verdi.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B
ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34