°C
“SİSTEMİ YÖNETEN İNSANDIR”
6.10.2018
155
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, “Ne kadar mükemmel bir sistem kurarsanız kurun, o sistemi yöneten insandır”

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Tekirdağ genelindeki okul yöneticileriyle toplantıda bir araya geldi. Toplantıda okul yöneticilerine seslenen Aydoğdu, “Kibirli olmayın. Öğrencilere sevgi ve şefkatle davranın” dedi.

“SİZLERLE BULUŞMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ”

Toplantı öncesinde bir konuşma gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, “Tüm eğitim yöneticilerimizle beraber sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Tekirdağ’da eğitim anlamında attığımız her adımda yanımızda olmanız, şehrimizle ilgili ihtiyaçlarımızla bizleri desteklemenizden dolayı şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi

“BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ, BİRBİRİMİZE KENETLENMELİYİZ”

MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu da konuşmasında sistemlerin işlerlik kazanmasında insan faktörünün son derece önemli olduğunu ifade ederek, “Ne kadar mükemmel bir sistem kurarsanız kurun, o sistemi yöneten insandır. İnsan faktörünü atlarsak başarılı olmanın imkânı yoktur. Genelgeleri, kanunları ve yönetmelikleri konuşmak yerine hayatın akışı içinde kaçırdığımız bu insani boyutları konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsan ilgili olunca bilgili de oluyor, ilgili olunca işini de seviyor. Bizi biz yapan en önemli değerlerden birisi de samimiyettir. Bunu kaybetmemeliyiz, çünkü bizim kendimize yüklediğimiz misyonlar var. Birbirimizi sevmeliyiz, birbirimize kenetlenmeliyiz. Sevginin saygının aşamayacağı hiçbir güçlük yoktur” şeklinde konuştu.

“ŞEFKAT VE SEVGİ HER ZAMAN PRİM YAPAR”

Yöneticilerin kibirli olmaması gerektiğini, yöneticilerin varlık sebebinin öğretmenler ve öğrenciler olduğunu, çocukların iyi bir eğitim almaları için iyi bir eğitim ortamı hazırlamanın birincil görevleri olduğunun önemini dile getiren Aydoğdu, “Şefkat, sevgi her zaman prim yapar. İyilikler hiçbir zaman unutulmaz, empati yapmalıyız. Yaptığımız işin yani öğretmenliğin hakkını vermeliyiz. Birbirimize saygılı ve tutkun olmalıyız. Bir insan kötüyse uzun süre kendini gizleyemez, bir gün gerçek yüzü ortaya çıkar” ifadelerine yer verdi. Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com