°C
EMNİYET’TEN NEFES KESEN KOVALAMACA
8.10.2018
240
Tekirdağ’da 8 ayrı hırsızlık olayından aranan 4 şahsın 2’si İstanbul yolu üzerinde nefes kesen kovalamacanın ardından yakalandı.

Tekirdağ’da farklı zamanlarda kapı kilidini kırarak 8 ayrı suçtan hırsızlık şüphesiyle aranan şahıslar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından yapılan titiz bir çalışma sonucunda yakalandılar.

ARAÇ YOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Asayiş Şubesi Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma sonucu hırsızlık şüphelilerinin 8 ayrı olayda da aynı yöntemi kullandığını belirledi. Hırsızlık olaylarının meydana geldiği yerlerdeki kamera görüntülerinin ve PTS ( Plaka Tanıma Sistemi ) kayıtlarının incelemesi sonucu şahıslar ve suç işlerken kullanmış oldukları otomobilin plakası tespit edildi. Otomobilin İstanbul İline seyir halinde olduğu anlaşılan dört kişilik hırsızlık çetesinin yakalanması amacıyla İstanbul yolu araç trafiğine kapatıldı.

POLİSLERİ FARK EDİNCE KAÇTILAR

Polisleri önceden fark eden şahıslar uygulama noktasına gelmeden aracı durdurup kaçmaya çalıştı. Kaçan şahıslardan ikisi karadan çok sayıda polis ekibi ve havadan DRONE yardımıyla alan taraması sonucu yakalandı. Diğer ikisi ise kaçarak gözden kayboldu. Şüpheli şahısların kaçarken bırakmış oldukları araba içerisinde yapılan incelemede suç işlerken kullanmış oldukları tespit edilen tornavida, kurbağacık gibi aletler ile delil niteliğindeki materyaller ele geçirildi. Yakalanan iki şahıs emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis ekiplerinin diğer iki şahsın da yakalanması için başlattığı çalışmalar sürüyor.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com