°C
KANSER OLMAKTAN KURTULABİLİRSİNİZ!
8.10.2018
261
Meme kanseri hakkında halkı bilinçlendirmek amacıyla Çerkezköy İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yarın saat 14.00’da bilgilendirme toplantısı yapılacak.

Son yıllarda kadınlarda sıklıkla rastlanan meme kanserinin önceden farkına varılması ve hastalık hakkında bilinç oluşturulması amacıyla Çerkezköy İlçe Sağlık Merkezi tarafından bir dizi etkinlik düzenlenecek.

TÜM HALK DAVETLİ

Ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerle sağlık personeli ile halka yönelik eğitim programları, panel, konferans, yürüyüş, yarışmalar ve diğer etkinlikler düzenlenecek. Meme kanseri nedenleri, belirtileri, tarama, korunma ve erken tanı konularında bilgilendirilmesi, taramalara yönlendirilmesi, farkındalıklarının artırılmasının amaçlandığı bilgilendirme toplantısı yarın saat 14:00'da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenecek. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hülya Becerir ve NKÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahı Doç. Dr. Sibel Özkan Gürdal toplantıda meme kanserine ilişkin katılımcıları bilgilendirecek, toplantıya tüm ilçe sakinleri davet edildi.

Haber/Celal KARAKURT

 

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com