°C
“HERKES MAĞDUR DURUMDA”
9.10.2018
161
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Yolda özellikle son 2 aydır bir çivi bile çakılmamış. Üstelik tarlaları istimlak edilen köylülere de hiçbir ödeme yapılmamış. Herkes mağdur durumda” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Ziraat Yüksek Mühendisi İlhami Özcan Aygun, geçtiğimiz yıl Ulaştırma-Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın temelini attığı Hayrabolu-Süleymanpaşa arasındaki yolda incelemede bulundu.

“2 AYDIR BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMAMIŞ”

Yaptığı inceleme sonrasında Hayrabolu-Süleymanpaşa yolunda hiçbir ilerleme kaydedilmediğini söyleyen Aygun, “İtibardan tasarruf olmaz diyenler, insan hayatından mı tasarruf yapıyor? Maalesef yolda özellikle son 2 aydır bir çivi bile çakılmamış. Üstelik tarlaları istimlak edilen köylülere de hiçbir ödeme yapılmamış. Herkes mağdur durumda” dedi.

“İNSAN YAŞAMI RİSKE ATILIYOR”

Yolun temelinin bir yıl önce atıldığını, son iki aydır da yol çalışmalarının durduğunu ifade eden Aygun, Kurban Bayramı’nda bayram tatiline çıkan işçilerin dönmediğini söyledi. Aygun, “Ekonomik kriz, yatırımları ve yol çalışmalarını da vurmuş durumda. İktidar ekonomik kriz yok diye halkı kandırırken, yol yapım çalışmalarını durdurarak, her şeyden önce insan yaşamını riske atıyor” diye konuştu.

“260 PERSONELDEN 230’U ÇIKARILMIŞ”

Firmaya ödeme yapılmadığı için mağduriyet yaşandığını söyleyen Aygun, “Hükümet, ihaleyi alan firmaya hiçbir ödeme yapamadığı için sıkıntı yaşanıyor. Firma da zor durumda. 260 personelden 230’u çıkarılmış. Bu olayın bir diğer mağdurları ise yol yapımında tarlaları istimlak edilen vatandaşlarımızdır. Çünkü istimlak bedelleri hala ödenmemiştir Bu konuya bir an önce çözüm bulunarak, Tekirdağ için hayati önem taşıyan yolun yapımına devam edilmelidir” ifadelerine yer verdi.

“2020’YE YETİŞMEZ”

Aygun, Hayrabolu-Süleymanpaşa karayolunun temeli atıldıktan sonra sadece 5-6 kilometre ilerlediğini, şu ana kadar sadece 20 tane menfez yapıldığını belirterek, “Köprü ayaklarının perdeleri atılacakken iş durdurulmuş vaziyette. İş makinelerinin hepsi şu anda tertemiz bir durumda ve şantiye sahasında yatıyorlar” dedi. Aygun, 2020 yılında açılması planlanan yolun bu tarihe yetişmeyeceğini de sözlerine ekledi. 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com