°C
GÖKTEN CEZA YAĞDI
9.10.2018
319
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü’nün helikopter ile havadan yaptığı trafik denetimleri sonucunda adeta gökten ceza yağdı. Kazaların önlenmesi amacıyla hatalı araç kullanan sürücülerin gökyüzünden izlenmesi sonucu kusurlu sürücülere ceza kesildi.

İçişleri Bakanlığı’nın “Trafik Kazalarını Önleme Planı” çerçevesinde ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının azaltılması için otoyollar ve şehirlerarası karayollarında birtakım denetimler devam ediyor.

KİMSE FARKINA VARMADI

Denetimler hem karadan hem de havadan devam ederken helikopter ile şehir içi ve karayollarında uygunsuz araç kullanan sürücülere ceza kesildi. Sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak-park etmek gibi ihlallerin önlenmesi amacıyla önceki gün saat 08.00 ile 10.00 arasında helikopterler havadan yapılan trafik denetiminde trafik kurallarına aykırı hareket ettiği tespit edilen araç sürücülerine cezai işlem uygulandı. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada denetimlerin devam edeceği ifade edildi.

Haber/Celal KARAKURT

      

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com