°C
“BORCUMUZ YOK”
9.10.2018
159
Kapaklı Belediyesi, Ekim ayı meclisi ilk oturumda Plan ve Bütçe, Tarife ve İmar komisyonuna havale ettiği gündem maddelerini ikinci oturumda görüştü. Toplantıda AK Partili meclis üyesi Metin Kanat’ın eleştirilerine yanıt veren Mandalı, “Türkiye’de hiç borcu olmayan sayılı belediyelerdeniz” dedi.

Kapaklı Belediye meclisinin ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumu dün Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında yapıldı. İlk oturumda İmar Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Tarife komisyonuna havale edilen gündem maddeleri ikinci oturumda görüşülüp karara bağlandı.

İMAR DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİLDİ

2018 yılı mali bütçe içi işletmelerde uygulanacak ücret tarifesinin oy birliği ile kabul edildiği toplantıda 2019 mali yılı ücret tarifesi konulu yazı da oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonuna havale edilen 180 ada 1 nolu parsel cami alanı ve çevresindeki imar yollarını kapsayan imar planı değişikliği maddesi de onaylanarak oy birliği ile kabul edildi. Atatürk Mahallesi 2480 ve 3008 numaralı parsellere ilişkin nazım imar planı değişikliğine istinaden hazırlanan imar planı değişikliğinin görüşüldüğü toplantıda İlgili gündem maddesi komisyon tarafından oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonuna havale edilen Kapaklı Yanıkağıl Mahallesi Yüksek Hızlı Tren Hattı ve yakın çevresine ait 1/1000 ölçekli Uygulama imar Plan Değişikliği konulu yazısı görüşüldü. Komisyon plan değişikliği konusunun Tekirdağ Büyükşehir Belediye meclisine gönderilmesini oy birliği ile kabul ederken, meclis dee alınan bu kararı oy birliği ile kabul etti.

ERDAL İNÖNÜ’NÜN İSMİ PARKA VERİLECEK

31 Ekim 2007 tarihinde vefat eden politikacı, fizik profesörü Erdal İnönü isminin Atatürk mahallesi Ozan Sokak’ta bulunan bir parka verilmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda konu meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.  Bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen ek bütçe konulu yazı komisyon ve meclis tarafından oy çokluğu ile kabul edilirken, aktarma konulu madde ise oy birliği ile kabul edildi. Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen 2019 mali yıl ve izleyen iki yıla ait gider gider bütçesi konulu yazı ise oy çokluğu ile meclisten geçti. AK Parti grubu ret oyu kullandı.

“BÜTÇEYİ NEREDE KULLANDINIZ?”

Ek bütçe konusunun görüşüldüğü esnada söz alan AK Partili meclis üyesi Metin Kanat “Bütçenin hizmete dönüştürüldüğü kanaatinde değilim. 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan İrfan Mandalı’nın bu dönem bir hizmetini göremedik ama bir konuda hakkını yiyemeyiz o da çok güzel büst ve heykel yaptırdı. Ayrılan bütçe ödenekleri nereye gidiyor? Bütçeden ayrılan paralar ile bir hizmet yapılmadığı kanaatindeyiz öyleyse bu paralarla ne yapıldı?” dedi. Kanat’ın sözlerine yanıt veren Mandalı yapılan yatırım ve harcamaların mevzuata uygun olarak yürütüldüğünü ifade ederek, “Bu döneme kadar iller bankasından bir kuruş kredi almadık. Türkiye genelinde hiç borcu olmayan sayılı belediyeler arasındayız. Ayrıca bir lira faiz ödemeyen belediyeyiz. Kendi bütçemiz ile işlerimizi ve hizmetlerimizi yürütüyoruz. Asfalt plenti ile ilgili de inşallah mühürleme olayını çözerler. Eğer çözemezsek B ve C planını devreye sokacağız” ifadelerini kullandı.

MANDALI KANAT ATIŞMASI HERKESİ GÜLDÜRDÜ

Mandalı’nın açıklamalarına cevaben söz hakkı alan Kanat ise “Borç yiğidin kamçısıdır. Hizmet yapalım borcumuz olmasın o zaman övünelim. Biz vatandaş olarak Kapaklı Belediyesinden hizmet bekliyoruz” şeklinde konuştu. Mandalı’nın ise Kanat’a verdiği cevap her iki grup üyeleri arasında tebessüme sebep oldu. Mandalı, Kanat’a “ İstifa eden birisinin yerine meclise girdiniz. Görev süreniz bittiği zaman istiyorsanız sizin de büstünüzü Kapaklı’ya kazandırırız” dedi.

Haber/Celal KARAKURT

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com