°C
YENİ YERİNDE BİNLERCE KURSİYERLE…
9.10.2018
147
Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yeni yerine taşındı. Daha önce kısıtlı imkanlarla Kapaklı halkına hizmet sunmak için çaba gösteren merkezin yeni binasında ise yaklaşık 60 kurs ile binin üzerinde kursiyere eğitim veriliyor.

Pınar Bulvarı üzerinde bulunan eski binada 4 yıl kadar hizmet veren Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü daha önce İmam Hatip Ortaokulu olarak hizmet veren binaya yerleşti. Eski binada derslik olmadığı için İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan bir okulun dersliklerini geçici olarak kullanan merkezin yeni binasında ise 60’tan fazla kurs aktif olarak kursiyerlere hizmet verecek.

HEDEF 30 BİN KURSİYER

Yarından itibaren yeni yuvasında binlerce vatandaşa eğitim verecek olan Kapaklı Halk Eğitim Merkezi 60 adet kurs ile adeta rekorları zorluyor. 2017-2018 eğitim öğretim sezonunda 16 bin 500 kursiyerin ağırlandığı merkezde ise bu yıl 30 bin kursiyere eğitim verilmesi hedefleniyor. Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi No:1’de 11 sınıfta eğitim verecek olan merkezin el sanatlarından bilgisayara, müzik ve gösteri sanatlarından dil kursuna varana kadar birçok konuda Kapaklı haklına hizmet etmesi bekleniyor.

OKUMA YAZMA BİLMEYENLERE ÖZEL İLGİ

‘Atölyeni Donat, Adını Yaşat’ kampanyası ile birçok hayırseveri eğitim ile birleştiren Kapaklı Halk Eğitim Merkezi yeni binasında daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atacak. Öte yandan geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı ve meclis seçimlerinde 400’e yakın vatandaşın imza atmak yerine parmak bastığını ifade eden Kapaklı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Çoğu yaptığı açıklamada okuma yazma bilmeyen yaklaşık 400 vatandaşın ev adreslerini ziyaret ederek okuma yazma seferberliği kapsamında yapılan kampanyaya davet edileceğini ifade etti.

Haber/Celal KARAKURT

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com