°C
VATANDAŞLARA GERİ DÖNÜŞÜM ANLATILDI
10.10.2018
109
Kapaklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ve ÇEVKO işbirliğinde ilçe halkına ambalaj atıkları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Kapaklı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile eğitim ekipleri ilçemizin genelinde kapı kapı gezerek ambalaj atıkları geri dönüşümü hakkında vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

“PROJEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Vatandaşlar broşürler eşliğinde bilgilendirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Birçok gelişmiş ülkede olduğu gibi ülkemizde de sağlıklı, ekonomik ve sürdürülebilir geri kazanım sistemi oluşturabilmek amacıyla kurulmuş, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan ÇEVKO  Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı işbirliğiyle başlattığımız ‘Kapaklı Belediyesi Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi’ni sürdürüyoruz” dedi.

“AMACIMIZ GELECEĞE KATKI SAĞLAMAK”

Halkın desteği ile projenin gelişeceğine ve büyüyeceğine inandığını belirten Başkan Mandalı, “Bu proje ile amacımız cam, plastik, metal, kağıt/karton ve kompozit ambalaj atıklarının geri kazanımı ile geleceğe katkı sağlamaktır. Ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile başta doğal kaynak tasarrufu olmak üzere çevremiz korunmakta, katı atık depolama alanları daha sağlıklı, verimli ve uzun süre kullanılmakta, enerji tasarrufu sağlanmakta, küresel ısınma yavaşlamakta ve ülke ekonomisine değer yaratılmaktadır” ifadelerine yer verdi.

“AMBALAJ ATIKLARINI ÇÖPE ATMAYIN”

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanmasının her bireyin görevi olduğunu kaydeden Başkan Mandalı, “Ambalaj atıklarımızı çöpe atmayıp evlerinizde ayrı bir torbada biriktirerek, bildirilen gün ve saatlerde belediye görevlilerimize teslim ederek, size en yakın geri kazanım kumbaralarına atarak, atık getirme merkezimize getirerek veya belediyemizi arayıp kapınızdan aldırtarakgeleceğimize siz de katkıda bulunabilirsiniz. Daha iyi bir gelecek için sürdürdüğümüz geri kazanım projemize gösterdiğiniz duyarlılık ve verdiğiniz desteğe şimdiden teşekkür ederiz. Unutmayın, ambalaj atıkları çöp değildir. Çöpe atmayalım, ayıralım, geleceğimizi geri kazanalım” diye konuştu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com