°C
TÜRK GAZETECİLER BULGARİSTAN’DA
11.10.2018
62
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Edirne Başkonsolosluğu arasında yapılan iş birliği çerçevesinde Edirne ve Tekirdağ’dan basın mensupları inceleme yapmak üzere Bulgaristan’a gitti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosluğu arasında yapılan iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen proje kapsamında Edirne ve Tekirdağ’da basın mensuplarından oluşan bir heyet, çeşitli inceleme ve bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bulgaristan’ın Razgrad ve Şumen şehirlerine gitti.

İNCELEMEDE BULUNACAKLAR

İki gün süreyle Razgrad ve Şumen’de yetkililerden bilgi alacak basın heyeti; buradaki Bulgar meslektaşlarıyla da akşam yemeğinde bir araya gelecek. Razgrad’da bulunan Pargalı İbrahim Paşa Camii ile Şumen’de bulunan Tombul Camii’nde çeşitli incelemelerde bulunacak basın heyetine, Bulgar makamlar tarafından bilgi verilecek. Tarihî ve turistik yerlere yapılacak ziyaretin ardından cuma günü Burgaz Başkonsolosu Nuray İnöntepe ile görüşecek basın heyetinin, akşam saatlerinde yurda dönmesi bekleniyor.

AMAÇ: İKİLİ İŞ BİRLİĞİ

İlki 2017 yılında Hasköy ile Edirne arasında icra edilen Gazeteci Değişim Programı, proje olarak iki ayaktan oluşuyor. Projenin ilk ayağı Bulgar gazetecilerin Türkiye’de ağırlanması, ikinci ayağı ise Türkiye’den Edirne ve sınıra yakın diğer illerde mukim basın mensuplarının Bulgaristan’a götürülmesi şeklinde uygulanıyor. Bahse konu proje ile sınıra yakın şehirlerdeki gazeteciler arasında sıcak ilişkilerin tesis edilmesi ve ikili iş birliği imkânlarının değerlendirilmesi amaçlanıyor.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com