°C
TESKİ’DEN HABERİMİZE AÇIKLAMA GELDİ
11.10.2018
229
8 Ekim tarihinde gazetemizde “TESKİ Sabır Zorluyor” başlıklı haberin ardından dün TESKİ’den basın açıklaması geldi. Söz konusu habere açıklık getiren TESKİ, su yükleme işlemi yapılan bankomattan 1.85 TL hizmet bedeli alındığını ifade etti.

“TESKİ Sabır Zorluyor” başlığıyla yayımlanan haberimizin ardından basın açıklamasında bulunan TESKİ, vatandaşların bankomattan avans yükleme yapamamasına açıklık getirirken ön ödemeli sayaçlara sık sık su yükleme işlemi yapmak istemeyen vatandaşlara mekanik sisteme geçilmesi yönünde tavsiyede bulundu.

İŞLEM ÜCRETİ ALINIYOR

8 Ekim’de yayımlanan haberimize açıklık getiren TESKİ’den yapılan açıklamada, “Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğü ile Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para A.Ş. arasında 01.11.2017 tarihinde vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amacıyla “Sumatik ile Tahsilat Sözleşmesi” imzalanmıştır. İlgili sözleşmeye istinaden vatandaş tarafından firmanın cihazı ile su yüklemesi yapıldığında firma tarafından 1.85 TL hizmet bedeli alınmaktadır. Zira verilen hizmet kurumsal değil özel hizmet niteliğindedir. Vatandaşlarımız şubelerimizden aynı işlemi yaptıkları takdirde herhangi bir hizmet bedeli ve ücret alınmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

2 OTOMAT BİR SÜREDİR ÇALIŞMIYOR

Sumatiklerde avans yükleme seçeneğinin kaldırılmadığını, kurulduğu tarihten itibaren avans yükleme seçeneğinin hiç bulunmadığını aktaran TESKİ, avans yüklemesi yapmak isteyen abonelerin TESKİ İlçe Şube Müdürlüğü binalarında 7/24 avans yüklemesi yapabileceğini ifade ederken ilçe TESKİ binasında yer alan 2 otomatın da bir süredir çalışmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

TESKİ’DEN ÖNERİ…

Sık sık su yüklemesi yapmak istemeyen abonelere tavsiyede bulunan TESKİ, “Mekanik ve ön ödemeli kartlı sayaçlarda ay içinde tüketilen metreküp ile ay içinde yüklenen metreküp hesaplamasında sistemsel olarak herhangi bir farklılık yoktur. Sık sık TESKİ şubelerine ve sumatiklere giderek ön ödemeli sayaçlarına su yüklemesi yapmak istemeyen TESKİ abonelerine, mekanik sayaç sistemine geçmeleri ve otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerini gerçekleştirmeleri önerilir” ifadelerinde bulundu.

Haber/Celal KARAKURT

 

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com