°C
WHATSAPP'TA REKLAM DÖNEMİ BAŞLIYOR
1.11.2018
245
Facebook’un yönetimindeki WhatsApp, artık platformundaki kullanıcılara reklam gösterimine başlayacak.

Mesajların uçtan uca şifrelenmesi, ücretsiz ve reklamsız bir hizmet olmasının etkisiyle dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta kullanıcıları oldukça rahatsız edecek olan yeni bir döneme geçiliyor. Anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp’ta artık resmen reklam dönemi başlıyor. Milyarlarca kişinin kullandığı WhatsApp, platformunda artık reklamları da görmek zorunda kalacağız.

Bir süredir reklam gösterimi üzerinde çalışmalar yapan uygulama, kullanıcıların tepki göstereceği bu kötü haberi ise şirketin en üst yöneticileri doğruladı. WhatsApp'ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels , popüler mesajlaşma uygulamasının reklamlarını tanıtacağını açıkladı. Daniels, WhatsApp reklamlarının işletmelere iki şekilde satılacağını söyledi.

Öncelikle, işletmeler, WhatsApp kullanıcılarıyla belirli bir ücret karşılığında bağlantı kurabilecek. Bu yöntemle kullanıcılar şirketlerin müşteri hizmetlerine bağlanabilecek, soru ve şikayetlerini iletebilecek. Müşteri şikayetlerine cevap verebilmek için de WhatsApp ayrıca şirketlerden ücret talep edebilecek.

Bu kapsamda yayınlanan reklamlar, WhatsApp’ta “Durumlar” sekmesinde kullanıcıların karşısına çıkacak. En azından şimdilik, “Sohbetler” kısmında reklam yayını olmayacak.

WhatsApp’ın işletmelerden bu iş modeli için mesaj başına 0.0039 dolar ile 0.09 dolar arasında değişen bir ücret talep etmesi planlanıyor. İlk olarak WhatApp’ın iOS sürümü için başlayacak olan WhatsApp reklamları, ilerleyen günlerde WhatsApp’ın Android kullanıcıları için kullanıma sunulacak.

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com