°C
ÖRDÜĞÜ PATİKLERİ KALDIRIMDA SATMAYA ÇALIŞIYOR
7.11.2018
265
Ev bütçesine katkıda bulunmak için Atatürk Caddesi üzerinde el emeğiyle yaptığı patik türü çorapları satan 65 yaşındaki Dudu Neslihan, azmiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

El emeği göz nuruyla yaptığı patikleri, Atatürk Caddesi üzerinde kaldırımda açtığı bir bez üzerinde satmaya çalışan Dudu Neslihan adlı vatandaş, akşama kadar hem patiklerini satmaya çalışıyor hem de elindeki çorap şişiyle patik örmeye devam ediyor. Bin bir zahmetle yaptığı patikleri kaldırımda satmaya çalışmasını, “Ev bütçesine yardımcı olmak için” şeklinde açıklayan Neslihan, eşinin emekli olduğunu, çocuklarının da ancak kendilerini geçindirebildiğini belirtti.

“ÜŞÜYORUM AMA YAPACAK BİRŞEY YOK”

Bir günde ancak patiklerin tekini örebildiğini söyleyen Neslihan, satışa sunduğu patik çorapların bazen satıldığını bazen de hiç satılmadığın ifade etti. Patiklerin çiftini 15 liraya satan Neslihan, her zaman patik öremediğini de belirtti. Bazen hastalandığını ve bunun içinde patik öremediğini belirten Neslihan, “Kaldırımın üstünde akşama kadar bu şekilde üşümüyor musunuz?” şeklindeki soruya, “Üşüyorum ama yapacak bir şey yok” şeklinde cevap verdi. Günde ancak 2-3 çift patik çorap satabilen Dudu Neslihan’ın çoraplarını alacak kişi, kurum veya kuruluşların çıkması umut ediliyor. 

Haber: Fırat/YAKUT

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com