°C
ÇERKEZKÖY’DE 550 BİN METREKARE YOL ASFALTLANDI
7.11.2018
88
Son 4,5 yılda Çerkezköy’ün ihtiyaç duyulan noktalarında altyapı ve üstyapı çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çalışmalar kapsamında Çerkezköy’ün dört bir yanında toplam 550 bin metrekare yol, sıcak asfalt ile kaplandı” dedi.

Çerkezköy Belediyesi, şehrin dört bir yanında altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Başta Kızılpınar Mahallesi olmak üzere kentin birçok noktasında altyapı ve üstyapı çalışmaları gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Akay, “Kızılpınar Mahallemizde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 80 kilometre kanalizasyon, 4 kilometre de yağmursuyu hattı döşendi. Akabinde yerleşim alanları içinde kalan 17 cadde ve 100 sokakta yol yapımı tamamlandı. Kızılpınar Mahallemizde kaldırım yapım çalışmaları devam ediyor” dedi.

ÇERKEZKÖY KÖTÜ RÜYA GÖRMEZ OLDU

İlçe merkezinde de ihtiyaç duyulan noktalarda altyapı ve üstyapı çalışmalarının yapıldığını sözlerine ekleyen Akay, “Şehirde hızlı yağışlarda meydana gelen su baskınları TESKİ ile birlikte yapılan Çerkezköy İmar Sahası Taşkın Koruma Projesi ile sona erdi. Bu kapsamda 7 milyon TL’lik bir yatırım toprağın altına gömüldü. 30, 35 kilogram yağışlarla İmar Sitesi, Sayar, Kahraman Sokak, Cefa Sokak, Kartal Sokak sular altında kalıyordu. Yapılan çalışmaların ardından 60, 70 kilogram yağışlarda dahi Çerkezköy artık ani su baskınlarda kötü rüya görmez oldu” ifadelerini kullandı.

“YOL YAPIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Altyapı çalışmalarının tamamlandığı cadde ve sokaklar ile ihtiyaç duyulan diğer noktalarda yol yapım çalışmalarının da gerçekleştirildiğini ifade eden Akay, “Bu çerçevede Kızılpınar Mahallemiz de dahil olmak üzere göreve geldiğimiz günden bu yana kentimiz genelinde toplam 550 bin metrekarelik yolu sıcak asfalt ile kapladık. Sıcak asfalt kaplama ve demirli beton yol yapım çalışmalarımız ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarımızda devam edecek” diye konuştu.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com