°C
“KANSERLE MÜCADELEYİ DESTEKLİYORUZ”
9.11.2018
140
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak lösemili hastalarımızın, yakınlarının, sağlık kurum ve kuruluşlarının mücadelesini destekliyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“HASTALARIN YÜZDE 85’İ TEDAVİ EDİLMEKTEDİR”

Albayrak mesajında, “Tıbbi tedaviyle tam iyileşme şansı yüksek olan akut lösemiden korkulmaması gerektiğini hatırlatmak; toplum olarak lösemi tedavisi gören kişilere ve ailelerine ihtiyacı olan, maddi-manevi her türlü desteği vermenin önemini vurgulamak amacıyla her yıl Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası kutlanmaktadır. Halk arasında kan kanseri olarak bilinen lösemi, tüm dünyada çok sayıda insanın yaşamını kaybetmesine neden olan bir hastalıktır. Ancak tıp alanında sağlanan ilerlemeler, toplumsal bilinç ve erken tanı gibi faktörlerin etkisiyle tedavi edilebilen bir hastalık haline gelmiştir. Lösemi hastalarının yüzde 85'i tedavi sonucunda iyileşmektedir. Ülkemizde, Sağlık Bakanlığı ve LÖSEV'in çalışmaları sayesinde lösemi ile mücadelede alanında büyük ilerleme sağlanmıştır. En modern tedavi yöntemleriyle lösemili hastaların büyük bölümü sağlıklarına kavuşmaktadırlar” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK TEMENNİMİZ”

Büyükşehir Belediyesi olarak kanserle mücadele konusunda gerekli destekleri vermeye hazır olduklarını ifade eden Başkan Albayrak, “En büyük temennimiz, tıptaki tedavi imkânlarının, lösemi hastalarının tamamının iyileşmesinin sağlayabilecek düzeye ulaştırılmasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Lösemili Çocuklar Haftası'nın, toplumumuzda lösemi hastalığı ile ilgili bilinç ve duyarlılığın güçlendirilmesine katkı sağlamasını diliyor, tüm lösemililere sağlık, lösemi ile mücadele alanında faaliyet gösteren sağlık çalışanlarına ise görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com