Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Tekirdağ
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
  • DOLAR
    33.09
  • EURO
    36.10
  • ALTIN
    2596.3
  • BIST
    11131.02
  • BTC
    63525.102$

BÜYÜKŞEHİR EMEKLİLERE 12 BİN LİRA VERECEK

BÜYÜKŞEHİR EMEKLİLERE 12 BİN LİRA VERECEK
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yaşanan ekonomik krizin etkilerini azaltmak, emeklilerin bütçesine katkı sunmak amacıyla ‘Emeklilere Pazar Desteği’ projesini hayata geçirdi. Uygulamaya konulan ‘Emeklilere Pazar Desteği’ için başvurular başladı.

Proje kapsamında, dar gelirli/muhtaç emeklilerin pazar alışverişlerine 6 ayda 1 kez 6 bin lira olmak şartıyla senelik toplam 12 bin lira pazar desteği ödemesi yapılacak ve ödemeler sosyal destek kartı üzerinden yatırılacak. Destek paketinden yararlanmak isteyen ve Tekirdağ il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi emekli vatandaşlar başvuru ve detaylı bilgi için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet sitesinden başvuru yapabilecek.

 “YAŞAMIN HER EVRESİNDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak dayanışma ağıyla tüm kenti saracaklarını ve toplumun her kesiminin yanında olacaklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer, “Vatandaşlarımızın hayatına dokunan, yaşanan ekonomik krizin etkilerini azaltacak sosyal projelerle Tekirdağ’ımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda, emekli hemşehrilerimizin bütçesine katkı sunmak, bir nebze de olsa harcamalarına destek olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, ilk olarak ihtiyaç sahibi emeklilerimize destek paketimizi hayata geçiriyoruz. Güçlü Tekirdağ’da hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir genç gelecek kaygısı taşımayacak, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kadın kendini güvensiz hissetmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kimse kendini kimsesiz, sahipsiz hissetmeyecek. Yaşamın her alanında her evresinde tüm hemşerilerimiz Candan Başkanlarını yanlarında görecekler demiştik. Şimdi bunun gereğini yerine getiriyoruz. 6 ayda 1 kez 6.000 TL olmak üzere ihtiyaç sahibi emeklilerimize yılda 12.000 TL maddi destek vereceğiz. Şartları uyan tüm emekli hemşehrilerimiz sosyal yardımlardan yararlanmak için https://sosyal.tekirdag.bel.tr internet adresinden online olarak başvurularını yapabilirler. Gücünü halktan alan halkçı belediyecilik anlayışıyla, her yaştan hemşerimizin huzurla ve sağlıkla yaşam süreceği bir Tekirdağ için çalışıyoruz. Bu hedef doğrultusunda umudumuz, sevgimiz ve Tekirdağ aşkımız her zaman bizlere rehber olacak” dedi.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


  • 0
    SEVDİM
  • 0
    ALKIŞ
  • 0
    KOMİK
  • 0
    İNANILMAZ
  • 0
    ÜZGÜN
  • 0
    KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!