Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Tekirdağ
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  33.09
 • EURO
  36.10
 • ALTIN
  2596.3
 • BIST
  11131.02
 • BTC
  63525.102$

NE DEDİYSEK O ÇIKTI HAK YERİNİ BULSUN!

20 Ekim 2023, Cuma 10:06

Evet sevgili okurlar, yaklaşık bir sene önce Çerkezköy eğitim camiasında yanlış giden bazı işleri, haksızlıkları, usulsüz işleri ve hayali kitap alımı ihalesi ve yolsuzluk iddiasını yazmıştık. İlçe MEB müdürü Hüseyin Gümüş'ün keyfi yönetimi ve personeline yapmış olduğu zulüm iddiaları hakkında birçok meseleyi sizlerle paylaşmıştık. Yazdığımız her yazıdan sonra gerek velilerden gerekse öğretmenlerden büyük destek gördük. Fakat yazmamamız için gazeteye gelenler, tehdit edenler, gazetenin reklamlarına engel olup ekmeğimizle oynayanlar da olmadı değil. O günlerde yazdığımız her şeyin kısa süre önce basına yansıdığı gibi aylardır süren bakanlık müfettişleri soruşturmasıyla hazırlanan raporda doğru olduğunu görmek her ne kadar bizi haklı çıkarıp mutlu etmişse de Çerkezköy’ün içinde bulunduğu acı durum bir öğrenci velisi olarak ziyadesiyle üzmüştür.

***

Bazı basın yanın organlarında tamamlandığı söylenen ve haberlere konu olan soruşturma raporuna göre Hüseyin Gümüş'e mobbing, usulsüz atamalar ve bir haberimizde de belirttiğimiz gibi hayali  alımlar ile ilgili ciddi cezalar verilmiş, görevden alınması raporda dile getirilmiş ve bakanlık tarafından gönderilen bu cezalar tebliğ edilmek üzere  önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne sonrada Çerkezköy Kaymakamlığı’na gönderilmiş durumdadır. Biz zamanında bunları yazarken iftira atmakla suçlandık. Fakat o gün de dediğimiz gibi yazdığımız her iddia belgelere ve şahitlere dayanmaktaydı. Anlaşılan o ki müfettişler de bu iddialarımızı tescillemiş oldu. O gün bizi eleştirenler, sosyal medyada hakaret edenler, aracılarla haber gönderenler; bugün bu gerçekler karşısında suspus durumda!

***

Şimdi tüm Çerkezköy kamuoyu gereğinin yapılmasını beklemektedir. İlimizin yetkilileri Çerkezköy'de kangrene dönüşmüş bu duruma artık son vermelidirler. Yetkililer gereğini yapmak için daha neyi beklemektedirler! Artık Çerkezköy eğitiminin kaybedecek zamanı yoktur. Peki bütün bu istikrarsızlığa sebep olan Hüseyin Gümüş hiçbir şey olmamış gibi davranmakta, medya önünde boy göstermektedir.

 ***

Son icraatı tam bir fecaat ve rezaleti barındırmaktadır. Şöyle ki Tekirdağ ilinde milli eğitim camiasında bu yıl maaşla ödüllendirmeye İl Milli Eğitim Müdürü dahil tüm ilçelerden ilçe milli eğitim müdürleri, kimi şube müdürleri, öğretmenler, milli eğitim bakanlığında görev yapan memurlar, şoförler, kaloriferciler ve bir çok emekçiler aday gösterilip ödüllerini alırken, ulusal basına yansıdığı kadarıyla koskoca Çerkezköy İlçesinde sadece bir kişi kendini maaşla ödüllendirmeye layık gördü ve ödülünü aldı. Hiç yüzü kızarmadan, personelinden ve Çerkezköy'de emek veren milli eğitim camiasından hiç utanmadan bu ödülü alan tek kişi bilin bakalım kim? Hemen tahmin ettiniz değil mi? Çerkezköy'de bu ödülü alan tek kişi Hüseyin Gümüş'ün taa kendisi! Bu durum binlerce öğretmeni, memur ve eğitim emekçisini yok saymak değil de nedir kıymet dostlar!

***

Elli bine yakın öğrencinin olduğu bu ilçenin eğitim sorumluluğunu taşıyamayan Hüseyin Gümüş’ü, hâlâ görevde tutanlara sormak istiyoruz! Soruşturmanın en önemli ve en yetkili mercii olan bakanlık müfettişleri haftalarca alanda soruşturma yapıyor, onlarca insanın ifadesi alınıyor, sunulan bir sürü belge belgeler kontrol ediliyor ve Ankara’ya gidilip bir ay boyunca rapor hazırlanıyor. Ve sonuçta çıkan rapor gereği yapılmak üzere Çerkezköy Kaymakamlığı’na gönderiliyor. Tekirdağ’ın ve Çerkezköy’ün yetkili amirleri, elinizdeki raporlarda her şey açıkken gereğini yapmak için neyi bekliyorsunuz? Bir basın mensubu, bir Çerkezköy'lü ve en önemlisi bir öğrenci velisi olarak bunu soruyoruz ve cevabını bekliyoruz. Ve son olarak şunu diyorum ki Hak yerini bulur ve Allah yarına bırakır ama yaptığını kimsenin yanına bırakmaz!

Yorumlar

 • yorum avatar
  lutfen24@
  18-01-2024 17:24

  milli eğitimde dönen rüşvet çarkımı komisyon çarkımı artık adını siz koyun devlet okulları resmen çoçukları ticari bir nesle gibi görüyor özellikle okul müdürleri ikide bir kermez tiyatro sinema gibi çoçuklar derslerinden ayrı kalıyor ekonomisi iyi olmayan ailer çoçuklarını gönderemiyor bu sebeble yavrucaklar boş sınıflarda oturup bekletiyor negatifm ayrımcılık yapılıyor 7 yasındaki kızım bu gün arkadaşlarınıa uzulerek okuldan gelip bunları anlattı bu vebaldir okul müdürleri bunları denetleyen kamu denetçisi mufettiş yokmu aynı şey okullardaki yardımcı ders kitaplarından illaki olacak olmazsa olmaz diye bastırıyorlar bu keyfiyet kalkması lazım

 • yorum avatar
  İsimler gelir geçer
  21-10-2023 21:20

  Bir senesinde lgs ardından biz öğretmenleri halk eğitim merkezine toplayıp çocuk azarlar gibi azarlayarak aşağılamıştı. Sonrasında da başarıyla yürütüp sonuçlandırdığım projeleri Görmezden gelmiş kendisine yakın olan isimleri ödüllendirmişti. Ben dilediğimi yaparım kibriyle gezen kimseye umarım başkalarını edebileceği makamlar asla nasip olmaz. Hak kendisi için ne kadar önemli bilmem ama ben ve benim gibi birçok kişi asla hakkını helal etmeyecek kendisine.

 • yorum avatar
  Öğretmen Nasreddin
  20-10-2023 15:24

  Rüzgar eken fırtına biçer, Hep rüzgar estirdin. Her kesin bir istihkak hakkı vardır. bol keseden hiç bir şey olmazmış gibi doldurdun. Gelişler muhteşem değil ama gidişler muhteşem oluyor.... Bir öğretmen olarak Asla hakkımı helal etmiyorum...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum

1911 kongre