Reklamı Geç
AHMET YILDIZ
CÜNEYT YÜKSEL
Tekirdağ
22 Şubat, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  30.90
 • EURO
  33.39
 • ALTIN
  2010.3
 • BIST
  9254.06
 • BTC
  51638.45$

TEKİRDAĞ BARO SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

12 Temmuz 2021, Pazartesi 17:18

Bilindiği üzere pandemi nedeni ile ertelenen seçimlerin arasında baro seçimleri de vardı. Tekirdağ Barosu’nun uzatmalı yönetimi yasakların ortadan kalkması ile hızlıca seçime gitti.

***

Sessiz ve sakin geçen süreç yarışa Av Kemal Kaan Aytuğ’un da katılması ile renklenerek rekabet havası oluştu. Özellikle genç meslektaşlarımızın ilgisini toplayan Av. Kemal Kaan Aytuğ seçim çalışmalarını büyük ölçüde son zamanlarda etkili bir yöntem olan video paylaşımları ile sürdürdü. 10.07.2021 günü alıştığımızın dışında hararetli ve alıştığımızın dışında üsluplar ile yapılan tartışmaların ardından nihayet 11.07.2021 günü yapılan seçimde yeni yönetim oluştu. Mevcut başkan Av. Sedat Tekneci güven tazeleyerek yeniden seçimleri kazandı. Çerkezköy İlçemizden Av. Egemen Gürcün, Av Ahmet Rahman Metin de yeni yönetimde yerlerine korudular.

***

Yapılan seçimlerin meslektaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum. Hak savunuculuğunu esas alan avukatlık mesleğinin uğradığı itibar suikastının önlenebilmesi adına mücadele edecek, özellikle güven duyulmayan adalet sisteminin yeniden rayına oturması için çaba göstereceğini ümit ettiğimiz yeni yönetimin avukatlara  “BARO NEDEN VAR” yerine “İYİKİ BARO VAR “ dedirtebilmesini dilerim.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum