Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Tekirdağ
24 Temmuz, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  33.09
 • EURO
  36.10
 • ALTIN
  2596.3
 • BIST
  11131.02
 • BTC
  63525.102$

YORUMSUZ

10 Haziran 2024, Pazartesi 10:18

Geçtiğimiz günlerde oynanan BAL Ligi baraj maçı diğer değişle play-out.

BAL Ligi kurulduğu günden bu yana ne böyle bir rezil olay, ne de bu rezil olayın ardından verilen kararın rezilliği yaşanmamıştır. Bilindiği üzere statü gereği Tekirdağ Süper Amatör Ligi’ni ikinci bitiren 100. Yıl spor ve BAL Ligi’nde grubundaki 3 Tekirdağ takımından sonuncu bitiren Sarayspor karşı karşıya geldi. Maçın uzatma dakikalarına hatta maçın bitimine ramak kala Sarayspor 1-0 önde giriyor. Hakem neredeyse bitiş düdüğünü çalacak. 100. Yılspor’dan 2 oyuncu maçı katlediyor. Başlıyor rakibe saldırmaya. Saha mahşer yeri. Hakem 2 takım oyuncularına kırmızı kart yağdırıyor ve maçı tatil ediyor. Maçın sonucunu karara bağlamak TFF’ye kalıyor.

***

Nihai karar açıklandı. Güler misin ağlar mısın? cinsinden bir açıklama. Sarayspor Süper Amatör Ligi’ne düşürülüyor. 100.Yılspor olduğu lig, yani süper amatöre devam ediyor. Adalet bu sonucun neresinde?

Maçın uzatma dakikalarına girilmiş maç bitiyor, Sarayspor önde. Kavgayı 100.Yılspor’lu oyuncular başlatıyor, sen Sarayspor’u hükmen mağlup sayıp ligden düşürüyorsun. Böyle bir kararla adalet sağlamak istiyorsan 100.Yılspor’u 1.Amatör Ligi’ne düşüreceksin ki o zaman ki adaletli olmuş diyebilelim. Gerçi bu bile adaletsizlik olurdu. Sarayspor siyasete mi kurban gitti? başka bir olaya mı anlayamadım. Hoş kimse anlayamadı! 50-55 bin nüfuslu mütevazi bir ilçenin kaderiyle oynamak bu kadar kolay olmamalıydı. Süper Amatör Ligi’nden gelen Play-out oynayan takımlara tüyo bundan sonra eğer gerideyseniz saldırın rakibe. Nasıl olsa olan rakibinize oluyor. Siz bir şey kaybetmiyorsunuz. Sayın yetkililer elinizi vicdanınıza koyun, bir ilçeyi kurban etmeyin. Bir ilçenin kaderiyle oynamayın, bu saçma karardan dönün.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum

1911 kongre