°C
KAHRAMAN TÜRK MÜCAHİDİ
11.10.2018
168
Türkmen Dağı’nda Türklerin mücadelesine destek vermek amacıyla Çerkezköy’den bölgeye koşan Emrah Çelik, yaşanan süreci Ekspres okuyucularıyla paylaştı.

Diyarbakır’da vatani görevini tamamlamasının ardından Suriye’de Türkmenlerin verdiği mücadeleye gönüllü olarak katılan Çerkezköylü Emrah Çelik, yaşadığı hayat hikayesini Ekspres Gazetesi’ne anlattı.

“TÜRKMENLERİN VERDİĞİ MÜCADELEYİ ÖĞRENDİM”

Diyarbakır Lice’de Jandarma Komando olarak vatani görevini tamamlamasının ardından 2014 yılında Çerkezköy’e geri dönen Çelik, “Buraya geri dönmeden önce bir arkadaşımızı şehit vermiştik, ben de yaralanmıştım. Geldiğimde bacağımda şarapnel parçaları duruyordu. Burada geldiğim esnada Suriye’de Türkmenlerin böyle bir mücadele verdiğini gördüm. İçimdeki vatan sevgisiyle birlikte orada Türk kardeşlerimin verdiği mücadele beni perçinledi. Birkaç kişiyle irtibat kurup Türkmen Dağı’na gittim” dedi.

“MÜCADELEDE OLMAK İSTEDİM”

Esed güçlerinin yanı sıra DHKP-C gibi silahlı terör örgütlerine karşı Türkmenlerin verdiği mücadeleye şahit olduklarını söyleyen Çelik, “Reyhanlı katliamını gerçekleştirenlere ve Türkmenlerin yurdunu almak isteyenlere karşı verilen mücadelenin içinde olmak istedim. Çünkü Türkmen Dağı bir cephe. Orası ele geçirilirse, biliyorum ki Türkmenlere zulüm edilecek. Biz elimizden gelen mücadeleyi sürdürüyoruz ve ben yine oraya gideceğim. Onların yanında yer alacağım” diye konuştu.

“HİÇBİR KARŞILIK BEKLEMİYORUM”

Sadece gönüllü olarak Türkmen Dağı birliklerine katıldığını ve hiçbir maddi manevi karşılık beklemediğini sözlerine ekleyen Çelik, “Konuşma dili bizim buradakilerle aynı. Oradakilerle çok iyi anlaşıyoruz. Onlar beni sahiplenmiş, yarı yolda bırakmak istemiyorum. İnşallah teröristlere ve Esed birliklerine karşı verdiğimiz mücadelemizi kazanacağız” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com