°C
AKAY DADAŞLARIN MİSAFİRİ OLDU
9.11.2018
136
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kızılpınar Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Veliköy Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Vahap Akay, Erzurumluların misafiri oldu. Dernek ziyareti gerçekleştiren Akay, çalışmaları hakkında Erzurumlulara bilgi verdi.

“KIZILPINAR’IN ALTYAPI SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK”

Kızılpınar’da çalışmaların devam ettiği bilgisini veren Başkan Akay, “Kızılpınar Mahallemizde yıllarca görmezden gelinen altyapı sorununu ortadan kaldırdık. 80 kilometre kanalizasyon, 4 kilometre de yağmursuyu hattı döşedik. Akabinde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yol ve kaldırım yapım çalışmalarına başladık. Bugüne kadar 17 cadde ve 205 sokağın üstyapısı tamamlandı. Meskun mahalde kalan 35 sokağın üstyapısı da en kısa sürede tamamlanacak” diye konuştu. Veliköy Mahallesi’nde TESKİ tarafından Atıksu Arıtma Tesisi yapıldığını kaydeden Başkan Akay, “Artık, Çerkezköy’ün atık suları derelere akmıyor. Kolektör hatları ile toplanan bu tesiste arıtılıyor“ dedi.

“VELİKÖY DÜĞÜN SALONUMUZU HİZMETE AÇTIK”

Veliköy Mahallesi’ne de modern bir Düğün Salonu kazandırdıklarını ve şuan bölgenin en modern ve ferah düğün salonunun Veliköy’de olduğunu belirten Akay, “Veliköy’deki düğün salonu örnek bir düğün salonu oldu. Normal olarak diğer mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızda böyle bir düğün salonunun kendi mahallelerine yapılmasını istemeye başladı. Veliköy’de çalışmalarımız sürecek. İçerisinde halı saha, basketbol sahası ve çocuk oyun alanı ile piknik alanı olan bir yaşam alanı kazandırmak için başlattığımız çalışma da sona yaklaştı. Yakın zamanda hizmete açacağız” ifadelerine yer verdi.

ÇERKEZKÖY’ÜN KAYBEDECEK ZAMANI YOK

Kendisinin Belediye Başkanı olduğu 30 Mart 2014 yılında Çerkezköy nüfusunun 112 bin olduğunu, 2019 yılı başında ise tabelada bu rakamın 168-170 bin civarında olmasını beklediklerini ifade eden Belediye Başkanı Vahap Akay, “Çerkezköy, Tekirdağ’ın nüfus olarak 3’üncü, seçmen sayısı bakımından ise 2’nci büyük ilçesidir. Türkiye ve Tekirdağ’da nüfus ortalama artış hızı yüzde 3 civarında iken Çerkezköy’de bu yüzde 9 civarındadır. Bu nedenle Çerkezköy’ün kaybedecek, boşa geçirecek zamanı yok” dedi.

“EĞİTİM KONUSUNDA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK”

Modern Kapalı Pazar Yerini, Veliköy Düğün Salonunu yaparak hizmete açtıklarını, Çerkezköy-Kızılpınar Yolu’nu ışıklandırdıklarını ve modern bir görünüme kavuşturduklarını ifade eden Akay, “Eğitim ve öğretim noktasında da Çerkezköy Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Sorunlu okul alanlarını temizleyerek Milli Eğitime tahsis ettik. Gerek hayırsever bulunması, gerekse de maddi olarak bazı okulların yapımına katkı sağladık” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Kızılpınar Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Koçak ve Veliköy Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Tunay Arslan ziyareti için Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür ederken, dernek üyeleri de merak ettikleri soruları sorarak, bilgi aldılar.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com