°C
II. KENTFOR SONA ERDİ
14.08.2017
2460
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Beykoz Üniversitesi tarafından düzenlenen II. KENTFOR’un son gününde Yerelle Buluşma, Kentsel ve de Kırsal Alan Yönetiminde 6360 Sayılı Kanun ve Ötesi, Kent Yönetişim, Kentsel Güvenliği, Marka Kent Tasarımı, Marka Kent, Çevre ve Yerel Yönetimler ve Kent Yönetiminin Geleceği konuları masaya yatırıldı.

II. KENTFOR, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Hacettepe Üniversitesi Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Beykoz Üniversitesi tarafından Tekirdağ’da bir otelde düzenlendi.

RESİM HEDİYE EDİLDİ

 “Sanayileşme ve Göç Kıskancında Kent ve Çevre Yönetimi” temasıyla düzenlenen forumun ikinci ve son gününde Yerelle Buluşma, Kentsel ve de Kırsal Alan Yönetiminde 6360 Sayılı Kanun ve Ötesi, Kent Yönetişim, Kentsel Güvenliği, Marka Kent Tasarımı, Marka Kent, Çevre ve Yerel Yönetimler ve Kent Yönetiminin Geleceği konuları masaya yatırıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Aslan Yurt, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcısı Kaan Gaytacıoğlu, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, mahalle muhtarları ve çok sayıda akademisyenin katıldığı dorumda TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa’ya Ressam Siret Uyanık tarafından resim hediye edildi.

“SIKINTILI OLDUĞUNU GÖRDÜK”

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, panellerin ardından yaptığı konuşmada, büyükşehir modelinin sıkıntılı olduğunu hem teorik hem de pratik alanda gördüklerini kaydetti. Büyükşehirlere belediye değil de belki büyük ölçekli hizmet organizasyonu demek gerektiğini kaydeden Başa, “Vatandaş yerelde hizmetin, yatırımın olup olmadığına bakıyor. Şunu da kabul etmek gerekir ki; Model sorunlu ama Büyükşehir olduktan sonra hem kaynak daha fazla aktarılıyor hem de istihdam artıyor. Ayrıca muhtarlar isteklerini daha kolay iletebiliyor” dedi.

“TEKİRDAĞ İÇİN BİR BAŞLANGIÇ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da yaptığı kapanış konuşmasında yerel yönetimler ve belediye başkanlarının halkın gözünde çok farklı bir yerde durduğunu kaydetti. Halkın artık sadece yol, su istemediğini dile getiren Albayrak, “II. KENTFOR, Tekirdağ için bir başlangıçtır, buradan alacağımız dersler var. Tekirdağ, büyükşehir oluşunun ikinci ve üçüncü döneminde Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır. Bugüne yaptıklarımızın hepsi Tekirdağ’ın geleceği, halkımız refahı içindir” dedi.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com