°C
BU SINAV SAYESİNDE BİRÇOK AVANTAJ ELDE ETTİLER
26.06.2018
1428
Gülerçin Koleji’nin Çerkezköy’de 5 Mayıs’ta ev sahipliğini yaptığı Cambridge English sınavının sonuçları belli oldu. 130 farklı ülkede 2 bin 700 merkez tarafından uygulanan ve 3 milyon üzerinde öğrencinin girdiği sınavın dünya genelinde geçerliliği bulunuyor.

Girdiği sınavın ardından sertifikalardan birini almaya kazanan öğrencinin, dünyanın herhangi bir eğitim kurumunda veya mesleki alanlarda İngilizce seviyesini belgeleyebildiğini kaydeden okul yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Cambridge sınavlarının tamamı, yabancı dil öğretiminde esas olan; okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi dört temel beceriyi ölçmektedir. 5 Mayıs’ta Cambridge sınavına Gülerçin Koleji öğrencilerinin de yoğun ilgisi oldu” ifadeleri yer aldı.

GÜLERÇİN SINAVI GEÇTİ

2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca İngilizce dersi alan Gülerçin Koleji öğrencilerinin de girdiği sınavda; Starters sınavına giren 18 öğrenciden 17’si, Flyers sınavına giren 15 öğrenciden 14’ü, Ket sınavına giren 10 öğrenciden 9’u, Pet sınavına giren 6 öğrenciden 6’sı FCE sınavına giren 2 öğrenciden 1‘i, Movers sınavına giren 22 öğrenciden 11’i bir üst kura geçme hakkı kazandı.

HAZIRLIKTAN MUAF OLABİLİYORLAR

Uluslararası geçerliliği bulunan sınav kapsamında alınan sertifika, yurt dışında eğitim, çalışma gibi nedenlerle oturma hakkı talep edenlerin vize başvurularında kabul edilen onaylı sertifika olarak nitelendiriliyor. Sertifikalardan herhangi birini alan bir öğrencinin dünyanın herhangi bir okulunda İngilizce seviyesini belgeleyebildiğini kaydeden okul yetkilileri, Cambridge Üniversitesi tarafından uygulanan bu sınav ile ülke genelinde veya yurt dışında İngilizce‘nin gerekli olduğu eğitim programlarına devam edecek öğrencilerin sertifikalarını İngilizce hazırlık yılından muafiyetlerinde kullanabildikleri için bu sınava önem verdiklerini ifade ettiler.

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com