°C
YARATICI DRAMADA MUHTEŞEM KAPANIŞ!
10.08.2018
954
Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi’nde Yaratıcı Drama Kursu’nun kapanış töreni yapıldı.

Çerkezköy Halk Eğitim Merkezi Yaratıcı Drama Kursu öğrencileri, başarıyla kurslarını tamamladılar. Kurs boyunca çektikleri kısa film çalışmalarını dün Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen törenle ailelerine izleten öğrenciler, oldukça heyecanlı olduklarını belirttiler.

HOŞGÖRÜ’YÜ İZLETTİLER

Yaratıcı Drama Kursu kapanış töreni dün Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen törende canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyen öğrenciler, velileri tarafından da alkış topladı. Törende kurs boyunca öğrenciler tarafından çekilen ‘Hoşgörü’ temalı kısa film de katılımcılara izletildi.

“GELİŞİMLERİNİ SAĞLIYORUZ”

Yaratıcı Drama Kursu’nu son derece faydalı bulduklarını söyleyen Halk Eğitim Merkezi Kurs Öğreticisi Ercan Sönmez, “Yaratıcı drama kursu üzerinden girişkenlikler kazanmak adına üretken ve yaratıcı bireyler ortaya çıkıyor. Buraya çok içe kapanık, karamsar bireyler gelebiliyor. Burada aldıkları eğitimlerle birlikte daha sosyal ve girişken bireyler olarak hayatlarına devam ediyor. Burada sadece öğrencilere tiyatro öğretmiyor, onların hayat kazanımlarını da geliştiriyoruz. Ailede aldıkları eğitimleri geliştirerek, daha başarılı bireyler olarak gelişimlerini sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“YETİŞKİNLERE YÖNELİK KURSLARIMIZ DA OLACAK”

Yapılan çalışmaların meyvelerini verdiğini ve kısa film hazırlandığını da sözlerine ekleyen Sönmez, “Yapılan bu çalışmaların sonucunda kısa film hazırlandı. Etkinliklerde neler öğrenildiyse, bunu adım adım ilerleterek, kısa filmle bu başarıyı göstermeye çalıştık. Tüm kurs öğrencilerimize gösterdikleri başarılı performans için teşekkür ediyorum. Bu 10-18 yaş arasındaki öğrencilere yönelik kursumuzdu. Yetişkinlere yönelik kurslarımız şubat sonuna kadar devam edecek. Eğitimlerde yardımcı olan Volkan Kuru, Çiğdem Paralı ve asistan olarak yardımcı olan Sıla Karadurak’a da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SONUNU GÜZEL BİTİRMEK İSTEDİK

Kursların sonuna geldiklerini ve sonunu güzel bir şekilde bitirmek istedikleri belirten Sönmez, “Yaklaşık olarak 1 ay önce başlayan kurslarımızın sonuna geldik. Sonunu güzel bitirmek istedik. Çocuk ve yetişkinlere yönelik oyunlarımız devam edecek” dedi.

GELECEĞİN TİYATROCULARI

Yaratıcı Drama Kursu’nda eğitim gören ve kısa film çeken oyuncu kadrosunda ise şu isimler yer alıyor, Gökta Yenici, Eylül Serin Karadurak, Segah Saba Kuru, Nisa Kuru, Nisanur Aktaş, Elif Aktaş, Mehmet Aybars Tunç, Melike Tunç, Kardelen Dağlı, Kenan Oflay, Buğra Erdoğan, Furkan Köse, İrem Beşer, Büşra Batı, Öykü Güngöri Buse Gümüş, Özge Nur Arslantürk, Ayşe Tuğra Karademir, Kübra Karademir.

Haber/Büşra DULKADİR

 

 

YORUMLAR
ADINIZ
YORUM

       

ÇERKEZKÖY EKSPRES BASIN YAYIN GAZETECİLİK VE MATBAACILIK TİC. LTD. ŞTİ.
Gazi Osman Paşa Mah. Çelen Sok. NO:7/B ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
TEL : 0282 725 31 33 FAX : 0282 725 31 34
info@cerkezkoyekspres.com